Aby bezproblemowo i skutecznie korzystać z rolet, musimy wymieniać niezbędny osprzęt. Dzięki inwestowaniu w niektóre szybciej niż inne zużywające się części nie trzeba będzie kupować nowych rolet okiennych, wystarczy wymienić obciążniki do rolet lub łańcuszek do rolet. Zdarzają się także awarie napinaczy łańcuszka do rolet. Gdy te małe niepozorne części ulegają zużyciu, roleta nie będzie funkcjonować prawidłowo. W takim wypadku rozwiązaniem jest zakup tych niewielkich i tanich elementów, co oszczędzi nam znacznie większe wydatki na całkowitą wymianę osłon okiennych.

W kategorii osprzęt do rolet materiałowych znaleźć mogą Państwo szeroki wybór niewielkich elementów niezbędnych do prawidłowej pracy rolet.

Sklep z osprzętem do rolet materiałowych Roltomrolety.pl

Sklep z osprzętem do rolet materiałowych Romrolety.pl wyróżnia spośród innych wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i doradztwie w zakresie oferowanych produktów. W naszym sklepie posiadamy atrakcyjne i komfortowe różnego rodzaju osłony na okno oraz wszystkie niezbędne do nich części: łańcuszki do rolet czy naciągacze do rolet.

Nasi wykwalifikowani pracownicy potrafią pomóc klientom w dobraniu właściwego osprzętu do rolet okiennych niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania posiadanej rolety.

Zapewniamy naszym klientom także konsultację w zakresie wyboru właściwego osprzętu, który najlepiej będzie pasował do posiadanych przez nich modeli.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu.

Osprzęt do rolet materiałowych w ofercie Roltomrolety.pl

Osprzęt do rolet materiałowych występuje w naszym sklepie w najróżniejszych wersjach i z całą pewnością znalezienie modelu łańcuszka do rolet czy obciążnika do rolet pasującego do posiadanych przez Państwo modeli nie powinno stanowić żadnego problemu. Ponadto uniwersalność i funkcjonalność wszelkiego rodzaju części do rolet oraz niezwykle szeroki wybór osprzętu przeznaczonego do różnego typy rolet sprawia, że każdy klient będzie mógł wybrać taki, który dobrze pasuje do jego okiennych osłon. 

W naszej ofercie proponujemy różnego rodzaju osprzęt, który pozwoli na większą wygodę i funkcjonalność. Bardzo dobra jakość proponowanych przez nas produktów powoduje, iż pomogą one w przypadku z zaistniałymi problemami z montażem czy uszkodzonym mechanizmem rolety. 

Posiadamy na przykład łańcuszki do rolet. Zarówno łańcuszek kulkowy do rolet, jak i łańcuszek do rolet 2 mm służą do podciągania materiału. Uniwersalny i wytrzymały łańcuszek do rolet to część mechanizmu regulującego ustawienie wysokości rolety w oknie. Wykonany jest on z wytrzymałego plastiku, dzięki czemu nie należy obawiać się, że mógłby szybko się zerwać. Sznurek kulkowy do rolet 3 mm, a także łańcuszki do rolet 2 mm są łatwe w montażu i można je wymieniać samodzielnie. 

Mamy też w swojej ofercie obciążniki do rolet zarówno obciążniki do rolet dzień noc, jak i obciążniki do rolet rzymskich.

 Napinacz łańcuszka do rolet to mały i niepozorny element, ale bez niego osłony nie będą funkcjonowały prawidłowo. Podobnie jest z łącznikami łańcuszka do rolet. Wszystkie te części zapewniają prawidłową pracę rolety i należy zwracać szczególną uwagę, czy nie nadeszła już pora je wymienić.

Osprzęt do rolet materiałowych — rodzaje, zastosowania

Jeśli chcesz, aby Twoje rolety służyły Ci przez długi czas, musisz co pewien czas wymieniać niezbędny osprzęt do rolet. W naszej ofercie znajdziesz, chociażby mechanizmy do rolet, które zapewnią Ci komfortowe rozwijanie oraz zwijanie osłony, dzięki czemu wygodnie uregulujesz ilość światła wpadającego do wnętrza. Posiadamy także łańcuszki, które służą do podciągania materiału, naciągacze do łańcuszków, czy obciążniki do rolet.

Pośród osprzętu do rolet okiennych, znajdują się:

łańcuszki do rolet — to jedna z najczęściej uszkadzających się ich części. Mają one zróżnicowaną długość od 100 cm do 150 cm. Specjalny kulkowy i wytrzymały łańcuszek do rolet stanowi część mechanizmu, który reguluje ustawienie wysokości rolety w oknie. Jest on zazwyczaj wykonywany z plastiku o dużej wytrzymałości, co powoduje, że niełatwo jest go zerwać.

 Nie wszyscy wiedzą jak założyć łańcuszek do rolety. Otóż jeśli mamy potrzebne elementy, wystarczy otworzyć obudowę mechanizmu i wyjąć zniszczony łańcuszek i użyć nowego. Jak włożyć łańcuszek do rolety? Należy go nałożyć na zębatkę i za pomocą śrubokręta obracać kołem zębatym dopóty, dopóki sznurek nie ułoży się odpowiednio. Kiedy już uda się go ułożyć, należy zamknąć obudowę i odwiesić roletę na okno.

Napinacz łańcuszka do rolet jest to element wielokrotnego zastosowania pozwalający każdorazowo spiąć przerwany łańcuszek. Montuje się go szybko i łatwo. Oferowany jest on w roletach jako element mechanizmu

Każdy posiadany system rolet wymaga zastosowania innego osprzętu, dlatego w naszej ofercie znajdą Państwo wszystkie niezbędne elementy. Części, które posiadamy, wykonane zostały z najwyższej jakości materiałów, więc gwarantują one trwałość oraz bezawaryjność.

Osprzęt do rolet materiałowych — kiedy wymienić?

Łańcuszki do rolet, obciążniki do rolet i napinacze do rolet to elementy wyprodukowane z plastiku. Pomimo że jest on trwały – zużywa się. Łańcuszki do rolet mogą się zrywać, napinacze i obciążniki pękać. Jeśli zauważymy niesprawne lub nieestetyczne elementy osprzętu do rolet, należy je wymienić jak najszybciej. Te części nie należą do drogich. Największym problemem jest wybór odpowiedniego łańcuszka do rolet, napinacza do rolet czy też obciążnika do rolet. Każdy bowiem rodzaj rolety może być zbudowany z innych elementów. W naszej ofercie można dobrać łańcuszek do rolet 2 mm i łańcuszek do rolet 3 mm, łączniki łańcuszka do rolet i różnego rodzaju obciążniki do rolet zarówno obciążniki do rolet dzień-noc, jak i obciążniki do rolet rzymskich.

Na co zwracać uwagę kupując łańcuszek do rolety?

Szukając łańcuszka do rolety, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, musisz zdecydować się na taki rodzaj łańcuszka, który będzie najlepiej pasował do Twojej rolety materiałowej. Na stronie Roltomrolety.pl znajdziesz różne style i długości łańcuszków do wyboru. Właściwy wybór zależy od wielkości okna lub drzwi, a także od ciężaru tkaniny. Wybierając łańcuszek do rolety, upewnij się, że jest on wystarczająco trwały i mocny, aby udźwignąć ciężar Twojej rolety oraz że nie będzie się łatwo rozciągał lub łamał przy regularnym użytkowaniu. Ważne jest również, aby sprawdzić, czy łańcuszek ma płynny mechanizm i nie jest zbyt sztywny lub nieporęczny podczas ciągnięcia go w górę lub w dół. Na koniec należy poszukać łańcuszka do rolety z zabezpieczeniami, takimi jak plastikowe osłony na końcach sznurka, które pomagają zapobiegać uszkodzeniom.

Rolety sterowane łańcuszkiem są bardzo łatwe w obsłudze, gdyż łańcuszek umieszczony jest w miejscu łatwo dostępnym bez względu na położenie okna. Podstawową różnicą, na jaką trzeba zwrócić uwagę, kupując łańcuszek do rolety, jest rozmiar łańcuszka. Łańcuszki mogą mieć długość od 100 do 150 cm oraz grubość od 2 mm do 3 mm. Kolor łańcuszka do rolety powinien być dobrany do koloru tkaniny rolety. Obecnie coraz popularniejsze stają się łańcuszki do rolet metalowe. Bardzo istotna jest również trwałość i wytrzymałość łańcuszka, dlatego należy zwrócić uwagę, aby był wyprodukowany przez renomowanego producenta.

Jak wybrać odpowiedni obciążnik do rolet?

Obciążniki do rolet stosuje się w celu naprężenia łańcuszka wykonanego z koralików stosowanego w roletach wolnowiszących, mini roletach, a także roletach w kasecie. Jego zastosowanie ma na celu naprężenie samego łańcuszka – co zdecydowanie podnosi walory estetyczne powieszonej rolety. Obciążniki służą do dociążania sznurka zwijającego roletę. Ponadto sam obciążnik często uważany jest za dodatkową ozdobę do zestawu rolety, z jaką go zamontowano.

 Z tego właśnie względu właściwy obciążnik do rolet powinien mieć odpowiedni ciężar oraz być wizualnie dostosowany do wyglądu samej rolety i te aspekty trzeba przede wszystkim uwzględnić przy jego wyborze. Inny też użyjemy obciążnik do rolet dzień-noc a inny obciążnik do rolet rzymskich.

rozwiń więcej >