Akcesoria do żaluzji pionowych są częściami niezbędnymi do funkcjonowania verticali.

Prostota i funkcjonalność żaluzji pionowych powoduje, że ten system jest jednym z najczęściej wybieranych systemów przesłon przestrzeni biurowych. Ostatnio znajdują one również zastosowanie w pomieszczeniach mieszkalnych, stosuje się je w salonach i sypialniach, w których potrzebna jest możliwość regulowania dostępu światła. 

Verticale, to długie pionowe żaluzje, które stanowią zarówno doskonałą ochroną przed słońcem, jak i ciekawą ozdobą wnętrza. Żaluzje pionowe sprawdzają się wszędzie tam, gdzie potrzeba zakryć dużą przestrzeń i dodają charakteru każdej aranżacji.

Aby utrzymać verticale w dobrym stanie, przydają się różnorodne akcesoria do żaluzji pionowych, wśród których znajdują się wieszaki typu klip, gońce, wieszaki lameli oraz dystanse gońców. Warto wspomnieć, że gońce do żaluzji dostępne są w kilku wariantach.

Akcesoria do żaluzji pionowych pozwolą stworzyć komplet, który idealnie wkomponuje się w aranżację domu. Verticale mogą optycznie podwyższyć wnętrze, nadać mu elegancji czy tez lekkości. Dzięki bogatej ofercie akcesoriów do żaluzji pionowych, nagła konserwacja czy naprawa verticali nie będzie stanowić problemu.

Sklep z akcesoriami do żaluzji pionowych Roltomrolety.pl

Sklep z akcesoriami do żaluzji pionowych Romrolety.pl wyróżnia spośród innych wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i doradztwie w zakresie oferowanych produktów. W naszym sklepie oferujemy atrakcyjne i komfortowe różnego rodzaju osłony na okno oraz wszystkie niezbędne do nich części i akcesoria. Nasi wykwalifikowani pracownicy potrafią dopomóc klientom w dobraniu właściwych akcesoriów do żaluzji pionowych niezbędnych do montażu, funkcjonowania albo modernizacji posiadanych verticali.

Zapewniamy naszym klientom także konsultację w zakresie wyboru właściwych części, które najlepiej będą pasować do posiadanych przez nich modeli.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu.

Akcesoria do żaluzji pionowych w ofercie Roltomrolety.pl

Żaluzje pionowe to połączenie funkcjonalności z estetyką, Przyczyną ich popularności może być różnorodność dostępnych tkanin, i wygoda, jaka łączy się z ich użytkowaniem. W ofercie Roltomrolety.pl można znaleźć różnego rodzaju akcesoria do żaluzji pionowych, które są praktycznym rozwiązaniem zarówno do biur i hoteli, jak i domów prywatnych i skutecznie zabezpieczają one wszelkie pomieszczenia przed nadmiernym nasłonecznieniem. Dzięki swojej konstrukcji dają one dużą swobodę w zakresie regulacji widoczności i dostępu światła. 

W ofercie Romrolety.pl znajdziemy takie akcesoria do żaluzji pionowych jak gońce, łańcuszki,obciążniki tkanin oraz inne części, których wysoka jakość wynika z solidnego wykonania i wpływa na wytrzymałość gotowych wyrobów. Są to m.in. rynny, pręty obrotowe, łańcuszki dolne, podpory magnetyczne, napinacze sznurków, dystanse oraz kasety, mechanizmy, łańcuszki do rolet oraz obciążniki dostępne we wszystkich pożądanych przez klientów kolorach, pasujące zarówno do wersji sterowanej manualnie, jak i elektrycznie.

Akcesoria do żaluzji pionowych — rodzaje, zastosowania

Na akcesoria do żaluzji pionowych składają się m.in.

 1. wieszaki
 2. kasety,
 3. napinacze sznurków,
 4. uchwyty
 5. dystanse
 6. mechanizmy,
 7. rynny,
 8. pręty obrotowe,
 9. łańcuszki dolne,
 10. łączniki do łańcuszków,
 11. obciążniki,
 12. podpory magnetyczne.

Jednymi z bardziej potrzebnych akcesoriów do żaluzji pionowych są uchwyty. Służą one do mocowania szyny verticalowej do sufitu. Aby ją zamocować, należy dokręcić zaczep tak, aby wypukła część uchwytu była od mniej widocznej strony. Dzięki montażowi uchwytu z tyłu szyny verticale zyskują estetyczny wygląd, a ich mocowania stają praktycznie niewidoczne. W następnej kolejności należy włożyć szynę w uchwyt od smuklejszej strony, w miejscu, gdzie nie ma wypustu na zwolnienie zaczepu. Dalszym działaniem jest dociśnięcie szyny do góry, tak aby zaczep zatrzasnął się na szynie.

Kolejną ważną częścią należącą do akcesoriów do żaluzji pionowychobciążniki do pasów verticalowych. Mocuje się je na dole pasa, tak, by poza szerokość pasa wystawały jedynie uchwyty, które pozwalają na przypięcie łańcuszka bocznego. Zadaniem obciążników jest dociążenie pasa.

Wieszak do verticali wykonany jest w kolorze transparentnym, Charakteryzuje się on wysoką trwałością i rzadko zdarzają mu się złamania. Wieszaki zrobione są z trwałego i giętkiego PCV. Dzięki temu mogą być w swobodny sposób przypięte do gońca, który znajduje się w szynie. Wieszak obszywa się materiałem.

Kolejny element akcesoriów do żaluzji pionowych to łącznik łańcuszka. Stosowany jest w celu połączenia ze sobą łańcuszka koralikowego, odpowiadającego za zmianę kąta padania promieni słonecznych w verticalach. W przypadku żaluzji pionowych nie powinno się stosować, złączki roletowej, ponieważ verticale mają, inny rozstaw kulek na łańcuszku oraz inną średnicę koralików,

Przydatną częścią należącą do akcesoriów do żaluzji pionowych jest obciążnik sznurka verticalowego. Zapobiega on bowiem plątaniu się łańcuszka. Które może prowadzić do nieprawidłowej pracy verticala, a także uszkadzać rynnę co z czasem może spowodować konieczność wymiany całego mechanizmu. Obciążnik służy także jako ozdoba verticala,

Czym jest obciążnik pasa pionowej żaluzji i kiedy go wymienić?

Obciążnik pasa pionowej żaluzji jest to element niewielkich rozmiarów należący do akcesoriów do żaluzji pionowych. Mocuje się go na dole pasa, tak, by poza szerokość pasa wystawały jedynie uchwyty, które pozwalają na przypięcie łańcuszka bocznego. Funkcją obciążnika pasa żaluzji pionowej jest dociążenie pasa tak, aby na całej długości poruszał się równomiernie, oraz by wpływał na rozprostowanie pasa na całej długości. Do obciążników podpina się specjalne łańcuszki wpływające na połączenie pasów i nierozchodzenie się ich na boki. Obciążnik, który nie spełnia swojego zadania lub został w jakikolwiek sposób uszkodzony powinien zostać wymieniony na nowy.

Na co zwracać uwagę kupując wieszak pasa do żaluzji pionowej?

Wieszak to element akcesoriów do żaluzji pionowych wyprodukowany w kolorze transparentnym. Powinien on odznaczać się wysoką trwałością i rzadko kiedy ulegać złamaniu. Najlepiej, aby zrobiony on był z trwałego, a zarazem lekko giętkiego PCV, co daje możliwość swobodnego przypięcia wieszaka do gońca znajdującego się w szynie. Wieszak na ogół obszywany jest materiałem.

Jak wybrać odpowiedni łańcuszek dolny do pionowej żaluzji?

Wybierając łańcuszek dolny do żaluzji pionowej należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Po pierwsze, należy upewnić się, że łańcuszek jest kompatybilny z rozmiarem okna i typem żaluzji pionowej. Należy również sprawdzić, czy łańcuszek jest regulowany i można go dostosować w razie potrzeby, aby idealnie pasował do okna. Wreszcie, należy upewnić się, że tworzywo łańcuszka dolnego do żaluzji pionowej jest wystarczająco mocny do codziennego i długotrwałego użytkowania. Najlepszym miejscem do zakupu łańcuszków dolnych do żaluzji pionowych jest nasz sklep Roltomrolety.pl, gdzie możesz dobrać łańcuszek tego typu spośród różnych rozmiarów, kształtów i kolorów.

Łańcuszek dolny służy do spinania lameli w żaluzji pionowej. Utrzymuje kształt lamel i ułatwia ich regulację.Powinien być on wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego, tak aby był mocny i nie zrywał się. Powinien być także dopasowany kolorystycznie do verticali.

rozwiń więcej >