Rolety dzień i noc to specjalne rolety z podwójnym materiałem, ustawione na przemiennie pasy materiału i siatki. Nadają niepowtarzalnego i nowoczesnego wyglądu, dzięki czemu rolety takiego typu cieszą bardzo dużą popularnością. 

Ze względu na zastosowaną tkaninę duo po za klasycznym zwijaniem i rozwijaniem rolety, istnieje możliwość ustawienia tkaniny na dzień, połowa pasów jest wtedy odsłonięta oraz na noc gdzie pasy nie zachodzą na siebie i zasłaniają w całości światło okna.

Rolety dzień i noc są najczęściej wybieranym modelem osłon okiennych. Łączą one najlepsze cechy modeli materiałowych i żaluzji. Specyficznym elementem wyróżniającym te rolety jest ich budowa. Są one zrobione z dwóch rodzajów tkanin w naprzemienne pasy, które zmieniając położenie względem siebie zacieniają bardziej lub mniej pomieszczenie, przepuszczając w większym, lub mniejszym stopniu światło do wnętrza. 

Materiał na rolety dzień noc to częściowo transparentna siateczka a częściowo tkanina rozpraszająca światło. Dzięki budowie i układowi pasów rolety dzień i noc mogą być funkcjonalnie użytkowane o różnych porach dnia. Możliwość przemieszczania się pasów zasłaniających i przezroczystej siateczki powoduje, że możemy decydować ile światła chcemy wpuścić do naszego pokoju, biura, kuchni itp. 

Sprawny i bezproblemowy montaż rolet noc dzień zapewnia przyleganie rolety do szyby, co powoduje, że nie zajmuje ona dużo miejsca i pozwala w pełni zagospodarować parapety okienne.

Sklep z roletami dzień noc Roltomrolety.pl

Z myślą o naszych klientach stworzyliśmy prosty i wygodny konfigurator, który skraca i upraszcza proces zamawiania rolet na podany przez Ciebie wymiar. Wystarczy wybrać typ rolety, wpisać interesujący Cię wymiar, wybrać tkaninę oraz zaznaczyć niezbędne informacje dodatkowe. A my wykonamy dla Ciebie rolety w 5-7 dni roboczych.

Sklep z roletami dzień noc oraz innymi osłonami okiennymi Romrolety.pl oferuje swoim klientom szeroką gamę produktów, stosowanych do zaciemnienia pomieszczeń i ochrony przed światłem słonecznym.

 Posiadamy wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i doradztwie w dziedzinie osłon okiennych. Nasi pracownicy potrafią doradzić w kwestii atrakcyjnego i praktycznego wykończenie domu przy pomocy rolet i żaluzji. Mając świadomość jak duże znaczenie ma zapewnienie prywatności wewnątrz własnego mieszkania, umieją oni doradzić w kwestii wyboru odpowiedniego asortymentu. 

Oferujemy atrakcyjne i komfortowe rolety, dzień noc w wielu rodzajach i kolorach. Zapewniamy konsultację w zakresie wyboru odpowiedniej osłony okiennej, która sprawdzi się w konkretnych warunkach w domu czy mieszkaniu naszych klientów. W trosce o ich dobro przykładamy szczególną wagę do szybkości realizacji zamówienia, a na nasze produkty dajemy gwarancję.

Zamówienie rolet dzień noc w naszym sklepie to szereg korzyści polegających na fachowej obsłudze, możliwości spersonalizowania zamówienia oraz pomocy w dokonaniu jak najlepszego wyboru spośród dostępnych u nas produktów. Oferujemy osłony oraz części do rolet dzień noc w różnego rodzaju ich typach i odmianach. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu.

Rolety dzień noc na wymiar w ofercie Roltomrolety.pl

Roleta dzień noc mini klasyczna roletka z żyłką. Cechuję się prostotą wykonania, łatwym montażem przykręcanym lub zawieszanym. 

Roleta dzień noc w kasecie Classic, wykonana w solidnej kasecie Aluminiowej, posiada prowadnice płaskie. Zapewniają przyleganie tkaniny do okna. Montowana inwazyjnie, przykręcana do listwy.

Roleta dzień noc w kasecie Alu Profil, roletka posiada kasetę aluminiową oraz prowadnice przestrzenne. Do wyboru sposoby montażu inwazyjny przykręcany, bezinwazyjny zawieszany lub przyklejany. Dzięki czemu jest najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem.

Zastosowanie rolet dzień noc to funkcjonalny, estetyczny i prosty sposób na dopełnienie wystroju wnętrza. Dostępne w naszym sklepie rolety dzień noc na wymiar w wielu różnorodnych kolorach mogą być dopasowane do niemal wszystkich aranżacji.

Roleta dzień noc posiada zarówno właściwości rolet materiałowych, jak i żaluzji poziomych. Dzięki specyficznej budowie złożonej z dwóch rodzajów materiału pozwala na rewelacyjną, płynną regulację ilości wpadającego do naszych pomieszczeń światła. Jest więc idealna zarówno dla osób lubiących promienie słoneczne, jak i tych, którzy najlepiej czują się w pomieszczeniach bez nadmiaru światła. 

Każda roleta dzień noc z naszej oferty zawiera tkaniny najwyższej jakości i niezawodny mechanizm rolety dzień noc, dzięki czemu może ona służyć przez wiele lat.

Rolety dzień noc — rodzaje i zastosowanie

Rolety dzień noc występują w kilku wersjach:

  1. Wolnowiszące rolety dzień noc, które można używać przy dużych oknach montując rolety do ściany lub sufitu, w taki sposób, aby zasłoniły całe okno, wnękę lub inną przestrzeń. Taka wolnowisząca roleta dzień noc jest bardziej widoczna wizualnie niż rolety montowane na ramie okna, stąd niezwykle istotny jest kolor wybranej tkaniny.
  2. Bezinwazyjnej, przeznaczonej dla osób, które pragną uniknąć wiercenia w ścianach czy ingerowania w ramę okienną.
  3. W kasecie, w której materiał chowany jest do jej środka. Jest to jeden z bardziej estetycznych sposobów na udekorowanie okna. Takie rolety dzień noc w kasecie aluminiowej lub z PCV, montowane na ramie okiennej.
  4. Mini rolety dzień noc z żyłką to najtańsza i najprostsza roleta. Montuje się ją w sposób bezinwazyjny, umieszczając ją bezpośrednio na ramie okiennej.

Roleta dzień noc sprawdza się nie tylko w mieszkaniach.

Może być ona świetnym rozwiązaniem także w biurach lub gabinetach, gdzie zapewnia odpowiednią prywatność, i ochronę przed promieniami słońca, przeszkadzającego podczas pracy. 

Niezwykle estetyczny wygląd rolet dzień noc pozwala dopasować je nawet bardzo eleganckich i stylowych wnętrz, jak kancelarie adwokackie, choć często montowane są po prostu jako rolety do kuchni dzień noc czy rolety dzień noc balkonowe.

Rolety dzień noc mają bardzo uniwersalne zastosowanie, dzięki czemu mogą one spełniać różnorodne potrzeby użytkowników. Oto dokładniejszy opis naszych produktów:

Roleta dzień noc mini z prowadzeniem żyłkowym, które zapewnia przyleganie rolety okna. Najprostsza wersja roletek, idealnie sprawdzi się dla osób o niewygórowanym budżecie. Mimo niskiej ceny wykonana jest z bardzo dobrej jakości tkaniny oraz osprzętu.

Roleta dzień noc w kasecie Classic, kaseta wykonana z Aluminium wraz z prowadnicami płaskimi, zapewniają przyleganie materiału i piękny wygląd. Montowana inwazyjnie, przykręcana dzięki czemu roleta jest trwale i pewnie przymocowana do okna, miejsca w których znajdują się wkręty są zamaskowane. Nie musisz się więc martwić, że będą szpecić Twoje wnętrze. Wszystkie te atuty sprawiają, że Roleta dzień noc w kasecie Classic jest bardzo dobrym wyborem.

Roleta dzień noc w kasecie Alu Profil z kasetą aluminiową i prowadnicami przestrzennymi. Taka roleta to rozwiązanie dla najbardziej wymagających klientów. Do wyboru kilka sposobów montażu inwazyjny przykręcany na listwy, nieinwazyjny zawieszany oraz nieinwazyjny przyklejany. Roleta w kasecie aluminiowej z prowadnicami przestrzennymi doskonale prezentuje się na oknie. Prowadnice zapewniają bezproblemową pracę materiału. Jest to doskonałe rozwiązanie, które zapewnia piękny wygląd okna na lata.

Rolety dzień noc – kolorystyka

Posiadamy w ofercie rozbudowaną kolorystykę od kolorów biały i kremowy po kolory ciemniejsze brązowe oraz antracytowe.

Jasne kolory odbijające światło sprawdzą się w pomieszczeniach o niedużym metrażu. Dzięki właściwości odbijającej światło, optycznie powiększą wnętrze.

Warto również wziąć pod uwagę kolor okien oraz wnętrza i indywidualnie dobrać kolor materiału z naszej szerokiej oferty.

Rolety dzień noc posiadają wyróżniający się, ale zarazem uniwersalny design, sprawdzający się zarówno w salonie, jak i w sypialni niezależnie od ich stylu. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, zawierającej neutralne i kontrastujące kolory. Mogą one całkowicie odmienić charakter pomieszczenia, stając się dominującym elementem aranżacji.

Można wybrać rolety dzień noc zarówno w klasycznych, stonowanych barwach, takich jak biel, czerń, szarość lub beż, oraz w odcieniach czerwieni, pomarańczu, fioletu czy zieleni.

Zasadniczo, biorąc pod uwagę kolory, rolety dzień noc występują w trzech podstawowych wariantach:

  1. rolety dzień i noc jasne – takie jak biel, beż, błękit czy szarość. niekiedy w jaśniejszym lub ciemniejszym odcieniu,
  2. rolety dzień i noc ciemne – brązowe, czarne, fioletowe, granatowe i ciemnoszare,
  3. rolety dzień i noc w żywych w nasyconych barwach, takich jak zieleń czy czerwień, żółć czy pomarańcz.

Zdarzają się również rolety dzień noc w kwiaty i rolety dzień noc z nadrukiem w różnych wzorach, choć najbardziej popularne są rolety dzień noc białe, rolety dzień noc antracyt, rolety dzień noc grafit oraz rolety dzień noc brązowe.

Jak zmierzyć okno do rolet dzień noc?

Roleta dzień noc na wymiar pozwala bezproblemowo dopasować ją do każdego rodzaju okna. Niezbędne jest jednak podanie wymiarów okna jego wysokości oraz szerokości. Odpowiednio podany wymiar rolety umożliwia dobranie jej do okna. Z kolei szerokość rolety powinna odpowiadać szerokości szyby wraz z listwami. Jeśli posiadamy okna, w których nie ma listw przyszybowych, do szerokości dodajemy około 3 cm. 

Z kolei długość rolety dzień noc odpowiada długości samej szyby. 

Chcąc więc zamontować na oknie roletę dzień noc w kasecie, musimy poznać trzy wymiary:

  1. szerokość samej szyby,
  2. szerokość szyby razem z listwami przyszybowymi,
  3. wysokość szyby.

Na podstawie podanych wymiarów specjaliści dobierają odpowiednie

wymiary tkanin i dostosowują mechanizmy rolet dzień i noc

Dokonanie pomiaru rolet nie jest bardzo trudne, ale w związku z tym, że na rynku znajduje się wiele modeli okien, pomiaru tego trzeba dokonać bardzo precyzyjnie. 

Roleta dzień noc mini - należy zmierzyć szerokość szyby wraz z listwami przy szybowymi oraz podać wysokość całej kwatery okiennej. Te dwa proste kroki pozwolą nam wykonać roletę pasującą do Twojego okna.

Roleta w kasecie Classic - wystarczy tylko podać 4 wymiary odpowiednio:

-szerokość szyby z uszczelką (będzie to szerokością tkaniny),

-szerokość szyby z listwami przy szybowymi (będzie to szerokość kasety),

-wysokość szyby z uszczelką,

-wysokość szyby z listwami przy szybowymi,

Różnica pomiędzy wymiarami szerokości powinna wynosić od 35mm do 50mm, by materiał prawidłowo pracował.

Roleta w kasecie Alu Profil - w zależności od wybranego sposobu montażu:

Dla montażu inwazyjnego oraz nieinwazyjnego przyklejanego:

Należy zmierzyć szerokość szyby z listwami przy szybowymi oraz wysokość z listwami przy szybowymi.

W przypadku montażu nieinwazyjnego zawieszanego trzeba zmierzyć szerokość szyby z listwami przy szybowymi oraz wysokość od góry ramy okna do końca dolnej listwy przy szybowej.

Uwaga w przypadku gdy kształt listwy przy szybowej uniemożliwia do niej przyklejenie prowadnic przestrzennych (wymiar szerokości mniejszy niż 9mm lub powierzchnia jest łukowata). Wymiar szerokości należy powiększyć o 1,6cm.

Montaż rolet dzień noc

Roleta dzień noc mini:

- inwazyjny przykręcany na listwy

- nieinwazyjny zawieszany na wieszakach

Roleta dzień noc w kasecie Classic:

- inwazyjny przykręcany na listwy

Roleta dzień noc w kasecie Alu Profil:

- inwazyjny przykręcany na listwy

- nieinwazyjny zawieszany 

- nieinwazyjny przyklejany

Najważniejsza różnica pomiędzy różnymi wariantami rolet dzień noc pojawia się podczas montażu W przypadku rolety wolnowiszącej dzień noc można ją zamontować do ściany lub sufitu, a roletę okienną do ramy okna. Dostępne są również rolety dzień noc na drzwi balkonowe.

Niektóre z typów  rolet dzień noc wymagają wywiercenie otworów, w których — na dalszym etapie montażu należy umieścić kołki oraz wkręty. Dlatego przy ich wyborze zasadnicze jest podjęcie decyzji w sprawie sposobu montażu. 

Rolety, przeznaczone do montażu bezinwazyjnego, dają komfort i możliwość łatwego ich założenia, a rama okna, na której zawiśnie roleta, nie zostanie w żaden sposób naruszona, gdyż montaż umożliwiają haczyki do rolet dzień noc. 

Montaż rolet możemy przeprowadzić samodzielnie, w prosty i szybki sposób. Jeśli zastosujemy system żyłkowy, tkanina rolety będzie idealnie przylegać do okna, a jej zwijanie i rozwijanie będzie się odbywać równomiernie i płynnie. Ten typ rolet dzień noc jest bardzo prosty w montażu i demontażu. 

Dla osób wynajmujących roleta dzień noc z serii mini okaże się zapewne najlepszym i najbardziej praktycznym wyborem. Bezinwazyjny montaż rolet dzień noc pozwala również zachować gwarancję na okna, na którym są one montowane.

Rolety noc dzień - dlaczego warto?

Rolety dzień noc to świetny sposób na kontrolowanie naturalnego światła, które wpada do pomieszczenia. Rolety tego tylko oferują one zarówno prywatność, jak i elastyczność w zakresie kontroli ilości światła, które wpada do domu. W ciągu dnia możesz je całkowicie otworzyć, aby wpuścić jak najwięcej naturalnego światła, a w nocy je zamknąć, aby zaciemnić pokój do spania. Dzięki temu łatwo jest również regulować temperaturę w domu i zmniejszyć koszty zużycia energii. Rolety dzień noc są również świetne do ochrony mebli przed blaknięciem z powodu ekspozycji na słońce. Dodatkowo są estetyczną opcją w porównaniu z tradycyjnymi zabiegami okiennymi. Rolety dzień noc są tego warte aby ozdobić nimi swoje okna - nie tylko zapewniają wygodę i wysoką wydajność energetyczną, ale również są stylowym dodatkiem wyposażenia wnętrz.

Rolety dzień noc - poznaj naszą ofertę

Rolety dzień-noc to świetny sposób na dodanie prywatności i kontrolowanie ilości światła, które wpada do domu lub biura. Są one wykonane z dwóch warstw tkaniny, które można otwierać lub zamykać oddzielnie w zależności od pory dnia. W ciągu dnia górna warstwa pozwala naturalnemu światłu wypełnić pomieszczenie, jednocześnie zapewniając pewien stopień prywatności; w nocy można zamknąć obie warstwy, aby uzyskać całkowitą ciemność i prywatność. Nasza oferta zawiera szeroką gamę kolorów, wzorów i faktur do wyboru wśród rolet dzień noc - na pewno znajdziesz coś, co pasuje do Twojego stylu. Wszystkie nasze rolety dzień noc zostały zaprojektowane z wysokiej jakości materiałów i są dostarczane z łatwą instrukcją instalacji. Dzięki naszym roletom dzień-noc możesz wprowadzić elegancję i komfort do swojego domu lub biura.

rozwiń więcej >