Dawniej użyteczność poddasza polegała na urządzenia na nim strychu, Obecnie poddasze często jest traktowane jako część sypialniana i łazienkowa oraz gościnna. Z tego powodu konieczna jest prywatność oraz komfort domowników znajdujących się na piętrze. Pokoje na poddaszu mają wiele zalet, jednak wymaga zastosowania specjalnych rozwiązań. Jedną z problematycznych kwestii jest znalezienie sposobu na przysłonięcie okien dachowych Z uwagi na kąt, pod jakim są one ustawione, często jeszcze bardziej niż tradycyjne sprzyjają one nadmiernemu nasłonecznianiu pomieszczenia, któremu mogą zapobiec rolety na okno dachowe. Współczesny rynek oferuje szeroką gamę rozwiązań, dlatego przed podjęciem ostatecznej decyzji warto rozważyć wszystkie możliwości i zapoznać się zarówno z wadami, jak i zaletami poszczególnych rolet. Rolety na okna dachowe można kupować w standardowych wielkościach, a można zamawiać na dowolny wymiar.

Sklep z roletami dachowymi na wymiar Roltomrolety.pl

Sklep z roletami dachowymi na wymiar oraz innymi osłonami okiennymi, Roltomrolety od lat sprzedaje wysokojakościowe produkty oraz doradza w ich zakresie. Nasi wykwalifikowani pracownicy wiedzą, jak ważne jest atrakcyjne i użyteczne wykończenie domu, i jak istotne jest zapewnienie sobie w nim prywatności. Mają też doświadczenie w dostosowaniu sprzedawanego asortymentu i dostosowanie go do warunków panujących u klienta, aby w pomieszczeniu mogła znaleźć się odpowiednia ilość światła. Oferujemy atrakcyjne i komfortowe rolety na okno dachowe na wymiar różnego typu. Zapewniamy również konsultację w zakresie wyboru odpowiedniej osłony okiennej W trosce o dobro, naszych klientów przykładamy szczególną wagę do szybkości realizacji zamówienia, a na nasze produkty dajemy gwarancję.

Zamówienie rolet na okno dachowe w naszym sklepie to szereg korzyści polegających na fachowej obsłudze, możliwości spersonalizowania zamówienia oraz pomocy w dokonaniu jak najlepszego wyboru spośród dostępnych u nas produktów. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu.

Rolety wewnętrzne na okno dachowe w ofercie Roltomrolety.pl

W naszym sklepie rolety dachowe dostępne są w wielu różnych wzorach i kolorach. Oferujemy klasyczne, jednolite modele, oraz rolety dachowe ozdobione różnymi motywami, a także rolety dachowe dzień noc. Mechanizm samoczynnie zwijający materiał nawija go na rurę przy pomocy trwałego mechanizmu sprężynowego, co powoduje, że tkanina nie jest narażona na rozdarcia i inne uszkodzenia.

 Dobrej jakości rolety okienne dachowe w domu jednorodzinnym zawsze będą perfekcyjnie gładkie i proste, ponieważ ich mechanizm utrzymuje materiał w stałej pozycji, zapobiegając fałdowaniu tkaniny rolety. Jest on skonstruowany tak, by tkanina nie gniotła się i nie fałdowała.

Wysokiej jakości roleta na okno dachowe to taka, którą można bez większych problemów zamocować na oknie, i zdjąć, jeśli nastąpi taka konieczność. Dla naszych klientów posiadamy do wyboru tkaniny zaciemniające w 50 proc, w 100 proc., podgumowane lub rolety zaciemniające na okno dachowe z warstwą silver, izolującą i odbijającą słoneczne promienie.

Tego typu roleta dachowa zapewnia ochronę przed promieniami słonecznymi zbytnim nagrzewaniem się pomieszczenia.

Roleta na okno dachowe – zastosowania

Gdyby tradycyjne rolety zostały zamontowane do skośnych okien, zwisałyby w dół w pozycji pionowej, nie zapewniając przy tym odpowiedniego przyciemnienia. Rolety dachowe pozwalają w łatwy sposób regulować ilość wpadającego do pomieszczenia światła, a także uniknąć nadmiernego nagrzewania wnętrza. Dzięki nim mieszkanie na poddaszu stanie się jeszcze bardziej komfortowe.

W roletach dachowych został zastosowany specjalny mechanizm sprężynowy, który zapobiega odchylaniu się przysłony od okna. Dzięki czemu rolety dachowe nie tylko utrzymują tkaninę blisko okna, ale też nie pozwalają na jej swobodne zwisanie. 

Osoby posiadające okna połaciowe, szczególnie latem narażone są na intensywne działanie promieni słonecznych. W związku z tym rolety na okno dachowe bywają wykończone dostępną w kilku kolorach aluminiową maskownicą.

 Innym stosowanym rozwiązaniem jest pokrycie zewnętrznej warstwy materiałem z tkaniny podgumowanej z kolekcji silver dającej 100% zaciemnienia.

Rolety na okno dachowe — popularne wymiary

Najbardziej popularnymi, a zarazem standardowymi wymiarami, jakie pojawiają się w przypadku okien dachowych, są szerokości: 55, 66, 78, 94, 114 oraz 134 cm, oraz wysokości – 78, 98, 118, 140, 160 cm. Z tej właśnie przyczyny najczęstsze wymiary okien połaciowych składają z kombinacji pomiędzy wymienionymi szerokościami i wysokościami. Znajomość oznaczeń rozmiarów okien jest istotna w przypadku dobierania właściwych rolet do okien dachowych. Zamawianie rolet w zewnętrznej firmie wiąże się z podaniem dokładnych rozmiarów okna, ramy okiennej i powierzchni szyby.

Szerokość rolety dachowej uzyskujemy, mierząc dokładnie zewnętrzny wymiar ramy po zewnętrznej stronie skrzydła okiennego, które się otwiera. Taki pomiar wykonujemy bez względu na model okna, natomiast wysokość rolety na okno dachowe zależy od tego, jakie okno posiadamy.

Przy oknach typu Fakro, Roto, Okpol, Rooflite i inne z klamką na dole pomiar wysokości uzyskujemy, mierząc zewnętrzny wymiar ramy otwieranej.

Jeżeli natomiast posiadamy okno typu Velux z podłużną klamką u góry, wymiar ten uzyskujemy, podając odległość od początku ramy otwieranej do klamki okna.

Z kolei przy oknach typu Fakro, Roto, Okpol, Rooflite i innych z klamką na dole i nawiewnikiem – wymiar uzyskujemy, podając odległość od początku ramy otwieranej do nawiewnika okna.

Roleta dachowa zaciemniająca 50% czy 100%?

Zależnie od efektu, który chcesz osiągnąć w swoim domu, masz do wyboru rolety dachowe zaciemniające lub jedynie ograniczające ilość wpadającego światła. Te pierwsze najlepiej sprawdzą się zastosowane w sypialni, poprawią one jakość Twojego snu, a drugie w pokoju dziennym, kuchni czy łazience. Wybierając materiały pozwalające na zaciemnienie pomieszczenia w ok. 50 proc., zwykle zastanawiamy się – czy będzie nas widać od zewnątrz.

Przy większości materiałów nie będzie nas widać, ale przy kolorach jasnych powinien być widoczny cień postaci przy zapalonym świetle. Jednak standardowe materiały dekoracyjne to najlepsze rozwiązanie, gdy chcemy przez okno dachowe wpuścić nieco światła do środka.i jednocześnie osłonić się od zewnątrz.

Po zasłonięciu okna roletami dachowymi  o przepuszczalności 50 proc w słoneczny dzień możemy spokojnie pracować przy komputerze czy oglądać telewizję. Jest też to dobry wybór do okien północnych, przez które wpada mniejsza ilość światła.

Natomiast rolety na okno dachowe odbijające światło to świetny wybór, kiedy dokucza nam mocne słońce, i pomieszczenie zbytnio się nagrzewa.

Rolety zaciemniające okno dachowe mają od zewnątrz, specjalną posrebrzaną powłokę, która odbija promienie słoneczne.

Rolety dachowe zaciemniające i odbijające światło sprawdzają się przy oknach zachodnich, gdyż to przez nie, przez wpada ostre światło, mocno nagrzewające pomieszczenie.

Rolety na okna dachowe — na co zwracać uwagę?

W kwestii rolet dachowych bardzo istotna jest ich stabilność oraz to, by trzymały się dobrze w wyznaczonym miejscu. Warto zwrócić uwagę zwłaszcza na rolety typu blackout, które nie tylko pozwalają regulować ilość światła wpadającego do pomieszczenia, ale też ograniczyć nagrzewanie wnętrza.

Rolety dachowe wewnętrzne i zewnętrzne różnią się z kolei sposobem montowania, jak i rodzajem użytych materiałów.

Rolety zewnętrzne stanowią doskonałą izolację cieplną, pełnią także funkcję ochrony okna przed szkodliwymi czynnikami jak pyły, grad czy deszcz ale wymagają konserwacji, Z kolei rolety na okno dachowe wewnętrzne, cechują się niższą ceną oraz funkcjami dekoracyjnymi. Mogą być nimi rolety na okno dachowe na prowadnicach, mogą też posiadać one aluminiową powłoką po wewnętrznej stronie albo można zastosować rolety na okna dachowe dzień noc. 

Montaż rolet dachowych wewnętrznych również jest tańszy, gdyż można go wykonać samodzielnie. Rolety do okien dachowych z prowadnicami jest to rozwiązanie dla osób, którym zależy na niższym koszcie osłony okiennej przy zachowaniu właściwości dekoracyjnych i zaciemniających. 

Niektóre rolety wewnętrzne do okien dachowych mogą być sterowane za pomocą pilota.

Rolety na okno dachowe - dlaczego warto?

Rolety do okien dachowych to świetna opcja do rozważenia, jeśli szukasz dodatkowej ochrony przed promieniami słonecznymi. Rolety dachowe wewnętrzne zapewniają warstwę izolacji, która może pomóc w utrzymaniu chłodniejszego domu w lecie i cieplejszego w zimie, dając poczucie komfortu cieplnego. Ponadto, są one doskonałe dla zwiększenia prywatności - z ich pomocą z łatwością można osłonić się przed oczami sąsiadów. Rolety na okno dachowe dają również większą elastyczność, jeśli chodzi o kontrolę ilości światła wpadającego do pomieszczenia, dzięki możliwości ich częściowego otwarcia lub zamknięcia w zależności od pożądanego poziomu nasłonecznienia. Roltomrolety posiada szeroki wybór rolet na okno dachowe, które dostępne są w konkurencyjnych cenach.

Proces montażu rolet tego typu jest prosty i bezproblemowy, a nasz zespół jest do dyspozycji i chętnie podpowie najlepsze rozwiązania montażowe. Instalacja rolet dachowych wewnętrznych jest zdecydowanie warta rozważenia, jeśli chcesz zyskać nieco prywatności, a jednocześnie mieć możliwość osłonięcia się przed promieniami słońca i uzyskać klimatyczne i funkcjonalne oświetlenie wnętrz. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą - oferujemy najwyższą jakość rolet w atrakcyjnych cenach.

Rolety dachowe wewnętrzne - sprawdź ofertę od Roltomrolety

Wewnętrzne rolety dachowe to świetny sposób na kontrolowanie ilości światła, które wpada do domu. Są idealne dla tych, którzy chcą mieć możliwość otwierania ich w ciągu dnia, ale także zamykania ich całkowicie w nocy, gdy potrzebna jest całkowita ciemność. Rolety dachowe z oferty naszego sklepu umożliwiają osłonięcie się od słońca i regulację ilości światła.

Rolety dachowe zaciemniające zostały zaprojektowana w taki sposób, aby blokować wszelkie światło i zapewnić całkowitą prywatność i ciemność w każdym pomieszczeniu. Wykonane z trwałych materiałów, które przy odpowiedniej konserwacji mogą przetrwać lata, rolety dachowe z oferty Roltomrolety cechują się dobrą wytrzymałością i wygodą użytkowania. Jeśli więc szukasz skutecznego sposobu na kontrolowanie światła w swoim domu, sprawdź już dziś ofertę i wybierz rolety dachowe wewnętrzne od Roltomrolety.

rozwiń więcej >