Rolety zewnętrzne

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-16 z 17 pozycji

Aktywne filtry

Dodatkowa ochrona Twojego domu, stanowi ochronę przed wzrokiem sąsiadów, różnicą temperatur oraz nadmiernym hałasem. Wykonane w całości z aluminium, pancerz rolety wypełniony pianką poliuretanową zapewnia izolację zarówno termiczną jak i dźwiękową. 

Rolety zewnętrzne to nowoczesne osłony okienne, które zabezpieczają wnętrza przed przegrzewaniem się latem i utratą ciepła zimą oraz obniżają poziom hałasu. Są one doskonałym zabezpieczeniem przed wiatrem, deszczem, słońcem, śniegiem i innymi zjawiskami atmosferycznymi. Zapewniają bardzo dobrą izolację termiczną budynku, która w okresie letnim zapobiega zbytniemu nasłonecznianiu się pomieszczeń, a w okresie zimowym wpływa na znaczną oszczędność energii cieplnej.

Dodatkowo zwiększają one izolację akustyczną, odczuwalnie obniżając poziom hałasu w pomieszczeniach.

Sklep z roletami zewnętrznymi Roltomrolety.pl

Oferujemy opcję typu zaprojektuj i zamów. Wejdź w kartę interesującej Cię rolety, uzupełnij dane takie jak: wymiary, kolory, sposób i rodzaj sterowania. Nasz kalkulator wyceni rolety dla Ciebie i pozwoli w bardzo szybki sposób zamówić wymarzone rolety zewnętrzne. 

Bardzo krótkie terminy realizacji wykonujemy rolety zewnętrzne na wymiar, już do 5-7 dni roboczych.

Sklep z roletami zewnętrznymi przeciwsłonecznymi Roltomrolety.pl posiada szeroką ofertę wysokojakościowych produktów służących do osłaniania okien. Sklep nasz zajmuje się również doradztwem w zakresie oferowanych produktów i zapewnia wszystkim klientom konsultację dotyczącą wyboru odpowiedniej rolety.

Służymy naszym klientom i pomagając im w wyborze najkorzystniejszych dla nich produktów, również rolet zewnętrznych, i dbając o ich dobro, przykładamy wyjątkową wagę do szybkości realizacji zamówienia i fachowości obsługi.

Znając wagę atrakcyjnego wykończenie domu, i zdając sobie sprawę ze znaczenia prywatności wewnątrz własnego mieszkania oraz odpowiedniej ilości światła, które przedostaje się do różnych pomieszczeń, proponujemy Państwu szeroką gamę rolet w różnych rodzajach i typach. Kolorystyka rolet zewnętrznych dostępnych w naszym sklepie jest bardzo bogata. Każdy z klientów bez problemu znajdzie u nas kolor rolet zewnętrznych, który będzie dopasowany do jego budynku.

Zamówienie rolet zewnętrznych w sklepie Roltomrolety.pl to szereg korzyści, możliwość spersonalizowania zamówienia oraz fachowe doradztwo.

Rolety zewnętrzne w ofercie Roltomrolety.pl

Rolety produkowane na częściach sprawdzonej i znanej firmy Aluprof, nie ma mowy o tanich i niskiej jakości zamiennikach. Kupując rolety u nas masz gwarancję najwyższej jakości części oraz wykonania.

O skuteczności rolet zewnętrznych świadczą przede wszystkim zastosowane w nich części, solidność oraz rzetelność ich wykonania. Nasze rolety zostały wyprodukowane z dbałością o każdy detal, a ich konstrukcja zapewniał komfort użytkowania na lata.

W naszej ofercie proponujemy rolety zewnętrzne podtynkowe i rolety zewnętrzne natynkowe. Posiadamy również rolety okienne zewnętrzne i rolety balkonowe zewnętrzne oraz rolety zewnętrzne na okna dachowe

Przed podjęciem ostatecznej decyzji co do wyboru rodzaju rolet zewnętrznych ważne jest rozpoznanie i wybór odpowiedniego modelu. Montaż niektórych możliwy jest bowiem jedynie na konkretnym etapie budowy i wymaga m.in. uwzględnienia w projekcie budynku.

W ofercie dostępnych w naszym sklepie rolet zewnętrznych znajdują się propozycje dla każdego typu budynku, zarówno starszego, jak i dopiero powstającego.

Rolety zewnętrzne — rodzaje i zastosowanie

Pośród rolet zewnętrznych wyróżniamy cztery podstawowe rodzaje.

 1. Rolety zewnętrzne typu Standard,
 2. Rolety zewnętrzne natynkowe, czyli elewacyjne,
 3. Rolety zewnętrzne podtynkowe,
 4. Rolety zewnętrzne RKS, czyli nadprożowe.

Zastosowanie rolet zewnętrznych często ma za zadanie dodatkową ochronę okien przed włamywaczami, gdyz w połączeniu z systemem alarmowym często mogą pełnić one funkcje antywłamaniowe.

Rolety zewnętrzne przede wszystkim zapewniają jednak w budynkach właściwy poziom izolacji termicznej, dbają o właściwą izolację akustyczną oraz chronią ich wnętrza przed wścibskim wzrokiem przechodzących obok osób. 

Rolety zewnętrzne są montowane w sklepach i obiektach usługowych oraz w oknach domów jednorodzinnych, a także mieszkań na parterach i na niskich piętrach budynków dla ochrony przed zaglądającymi tam przechodniami.

 Jednakże mogą być one stosowane także w oknach znajdujących się na wyższych kondygnacjach, aby chronić wnętrza pomieszczeń przed nadmierną utratą ciepła oraz okna przed negatywnym wpływem panujących warunków atmosferycznych. 

Zamontowane po zewnętrznej stronie okien rolety zewnętrzne stanowią bowiem skuteczną ochronę przed działaniem silnego wiatru oraz opadów deszczu, śniegu i gradu. Chronią również wnętrza budynków przed nadmierną utratą ciepła. Jeśli nie wiesz czy zdecydować się na roletę elewacyjną czy podtynkową przeczytaj poniższą instrukcję:

Roleta zewnętrzna elewacyjna, do wyboru sposób montażu: do wnęki oraz poza wnękę okienną. Pozwala zamontować roletę na okna już istniejące bez ingerencji w stolarkę okienną. Stanowią skuteczną barierę ochronną, a także nadają nowoczesnego wyglądu elewacji budynku.

Roleta podtynkowa przeznaczona do domów dopiero powstających, zamontowanie rolety podtynkowej należy zaplanować już na etapie projektowania, lub przy remoncie już istniejących okien.

Zaletą tego rozwiązania jest piękne wpasowanie się rolet w elewację budynku, jeśli zależy Ci by roleta była elementem dekoracji budynku. Jak najbardziej sprawdzi się system podtynkowy.

Roleta zewnętrzna natynkowa czy podtynkowa?

Jak w przypadku już istniejącego budynku, wybór jest jednoznaczny należy zastosować roletę natynkową. Tak w sytuacji, gdy jesteśmy na etapie projektowania domu należy rozważyć, którą roletę wybrać.

Roletę podtynkową cechuje idealne wpasowanie się w wygląd budynku, dzięki czemu stanowi piękną ozdobę elewacji.

Roleta natynkowa za to wygrywa jeśli chodzi o prostotę montażu oraz serwisu. Dzięki temu że zamontowana jest na zewnątrz elewacji budynku, mamy łatwy dostęp do klapy rewizyjnej w przypadku awarii.

Rolety zewnętrzne natynkowe posiadają obudowę wykonana z aluminium z pokrywą rewizyjną, która jest umieszczona od przodu skrzynki rolety. Skrzynka ta jest montowana na murze lub we wnęce okiennej. Rolety zewnętrzne natynkowe znajdują zastosowanie w nowym budownictwie oraz przy modernizacji budynków.

Rolety zewnętrzne podtynkowe mają obudowę wykonaną z aluminium z pokrywą rewizyjną umieszczoną od dołu skrzynki rolety. Skrzynkę montuje się przed oknem w przygotowanej wcześniej wnęce w nadprożu. Rolety zewnętrzne podtynkowe znajdują zastosowanie jedynie w nowym budownictwie, a decyzja o ich zastosowaniu musi zostać podjęta na etapie projektu.

Rolety zewnętrzne elektryczne – zalety

Rolety z silnikami elektrycznymi są świetnym i sprawdzonym rozwiązaniem. Dzięki wybraniu takiej opcji możesz zapomnieć o ręcznym mocowaniu się z roletą.

Do wyboru sterowanie przewodowe z przełącznika żaluzjowego typu góra/dół. Zaletami takie sterowania jest prostota, bezawaryjność oraz możliwość rozbudowania o inteligentne włączniki podtynkowe.

Innym rodzajem jest sterowanie radiowe, wymaga tylko podprowadzenia kabla z napięciem do skrzynki. Nie wymaga montażu puszki w pobliżu rolety. Możemy podnosić i opuszczać nasze rolety za pomocą pilota, bez wstawania z kanapy. Istnieją piloty z programowaniem czasowym, dzięki którym możemy zaprogramować automatyczne akcje. Jest również możliwość rozbudowania o centralkę internetową i sterowanie za pomocą Twojego telefonu.

Rolety zewnętrzne elektryczne zapewniają wygodę, ułatwiają oszczędzanie energii i poprawiają skuteczność ochrony antywłamaniowej. Sterowanie rolet zewnętrznych za pomocą elektrycznego silnika rurowego zabudowanego w wale napędowym jest bardzo łatwe i wygodne.

Ponadto rolety zewnętrzne elektryczne:

 1. Zapewniają ochronę przed nadmierną ilością promieniowania słonecznego – ułatwiając pracę przy komputerze czy oglądanie telewizji i chronią nasze meble przed wyblaknięciem. 
 2. Dają też możliwość zaciemnienia pomieszczenia przed każdym innym światłem, dochodzącym sprzed domu. 
 3. Ułatwiają utrzymanie właściwej temperatury w pomieszczeniach. Ponieważ okna budynku przepuszczają do 80 proc. promieni słonecznych, doprowadzając latem do nadmiernego nasłoneczniania się pomieszczeń. dzięki roletom zewnętrznym, latem dom będzie chroniony przed gorącym powietrzem, a zimą przed chłodnym.Rolety okienne zewnętrzne skutecznie odbiją bowiem promienie słoneczne wcześniej, przed samą szybą i nie dopuszczą do nagrzania się wnętrza.
 4. Pozwalają zaoszczędzić pieniądze, gdyż odpowiednia izolacja gwarantuje stałą, optymalną temperaturę w pomieszczeniach, a więc umiarkowane rachunki. Warto wiedzieć, iż okna stanowią jedno z głównych źródeł strat ciepła w budynku (od 15 do 25 proc.). Dzięki zastosowaniu rolet zewnętrznych łatwo jest ograniczyć ów efekt. Pomiędzy oknem a pancerzem rolety powstaje bowiem poduszka powietrzna, która działa jak dodatkowa warstwa izolująca. W okresie zimowym dzięki temu zapotrzebowanie budynku na energię zmniejsza się i obniża koszty ogrzewania – nawet o 30 proc.
 5. Redukują hałas przedostający się do wnętrza budynku.
 6. Zapewniają prywatność.
 7. Wpływają na nowoczesny wygląd domu.
 8. Zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo.

Zapewne niektórzy zastanawiają się, ile kosztują rolety zewnętrzne elektryczne. Otóż nie da się w tym wypadku udzielić jednoznacznej odpowiedzi, albowiem cena rolet zewnętrznych elektrycznych zależna jest od ich wielkości i rodzaju i musi być obliczona indywidualnie..

Rolety zewnętrzne — części i montaż

Do podstawowych elementów rolet zewnętrznych należą:

 1. obudowa rolety, czyli skrzynka i prowadnice rolet zewnętrznych,
 2. pancerz rolety,
 3. napęd manualny lub elektryczny, czyli silnik do rolet zewnętrznych.

Skompletowanie części do rolety zewnętrznej niezbędnych do jej zamontowania polega na wyborze rodzaju kasety i jej pancerza, systemu sterowania i zabezpieczenia przed otwarciem. Potrzebne będą także przelotki i prowadniki do linki bądź taśmy oraz zaślepki prowadnicy i otworów montażowych, a także kołki rozporowe lub blachowkręty albo wkręty do drewna.

Do podłączenia napędu konieczny będzie przewód typu linka, puszka instalacyjna, złączki, a niekiedy minirozdzielnica z wyłącznikiem i zabezpieczeniem nadprądowym.

Zależnie od planowanego sposobu przyczepienia rolety — do ramy we wnęce okiennej czy na elewacji — musimy także przeprowadzić odpowiednie pomiary.

 Należy pamiętać, iż montaż powinien być przeprowadzony według wytycznych producenta rolet zewnętrznych. Od prawidłowego montażu rolet zewnętrznych zależy w dużej mierze ich niezawodność i właściwe funkcjonowanie.

Na naszej stronie znajdziesz instrukcję pomiaru oraz montażu. Możesz również wysłać do nas zapytanie o części zamienne, lub samodzielnie znaleźć je na sklepie korzystając z wyszukiwarki.

Posiadamy szeroki wybór części zamiennych takich jak: silniki, piloty, zwijacze, aretki, przelotki, sprężyny, wieszaki, ślizgi i inne.

Rolety na zewnątrz - dlaczego warto je zamontować?

Jeśli chcesz dodać odrobinę stylu i wyrafinowania do swojej przestrzeni zewnętrznej, instalacja rolet jest dobrym rozwiązaniem. Rolety na zewnątrz zapewniają zewnętrzną ochronę przed słońcem i deszczem, pozwalając dłużej cieszyć się komfortem cieplnym. Roltomrolety posiada szeroką gamę rolet zewnętrznych, dostępnych w różnych materiałach i wzorach, dzięki czemu możesz znaleźć idealną roletę do swojego domu. Dzięki odpowiedniemu produktowi będziesz w stanie chronić swoją przestrzeń zewnętrzną przed chłodem i ciepłem, zachowując jednocześnie stylową estetykę, która uzupełni wystrój Twojego domu. Rolety zewnętrzne to skuteczny sposób, aby cieszyć się komfortem przez cały rok.

Rolety zewnętrzne - poznaj ofertę od Roltomrolety

Firma Roltomrolety oferuje bogaty wybór rolet zewnętrznych, które zaskoczą Cię swoją wysoką jakością. Nasze rolety na zewnątrz są zaprojektowane tak, aby zapewnić niezawodną ochronę przed promieniami słonecznymi i chłodem w zimne dni, jak również prywatność i efektywność energetyczną. Rolety zewnętrzne są dostępne w różnych kolorach, stylach i materiałach, aby móc dopasować je do potrzeb każdego domu. Niezależnie od tego, czego szukasz w zakresie ochrony okien, Roltomrolety oferuje wysokiej jakości rolety zewnętrzne, która będą służyły przez wiele lat. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

rozwiń więcej >