Najlepszym rozwiązaniem, zapewniającym lokalowi cień i bezpieczeństwo, są rolety zewnętrzne natynkowe. Są one nie tylko ochroną przed słońcem i zabezpieczeniem przed włamywaczami ale zapobiegają też uciekaniu ciepła. Dzięki ich obecności nagrzane zimą pomieszczenie utrzymuje temperaturę, co powoduje znaczące obniżenie rachunków za prąd. 

Natynkowe rolety zewnętrzne nazywane są także roletami elewacyjnymi lub adaptacyjnymi i są one niezwykle wszechstronnym rozwiązaniem, które sprawdza się zarówno w przypadku nowego budownictwa, jak i starszych budynków.

Sklep z roletami zewnętrznymi natynkowymi Roltomrolety.pl

Sklep z roletami zewnętrznymi oraz innymi osłonami okiennymi, Roltomrolety.pl. posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i doradztwie w zakresie oferowanych przez siebie produktów. 

Dzięki temu, iż nasi pracownicy wiedzą, jak ważne jest atrakcyjne i użyteczne wykończenie domu oraz jak istotne jest zapewnienie prywatności i odpowiednia ilość światła w pomieszczeniach, możemy dopomóc naszym klientom w wyborze najlepszych dla nich rozwiązań. Oferujemy atrakcyjne i komfortowe rolety, żaluzje różnego typu, w tym rolety zewnętrzne natynkowe. Zapewniamy konsultację w zakresie wyboru odpowiedniej osłony okiennej, która najlepiej sprawdzi się konkretnie w warunkach ich domu czy mieszkania. W trosce o dobro, naszych klientów przykładamy szczególną wagę do szybkości realizacji zamówienia, a na nasze produkty dajemy gwarancję.

Zamówienie rolet zewnętrznych natynkowych w naszym sklepie to wiele korzyści polegających na fachowej obsłudze, możliwości spersonalizowania zamówienia oraz pomocy w dokonaniu jak najlepszego wyboru spośród dostępnych u nas produktów. Proponujemy również niezbędne akcesoria do rolet natynkowych

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu.

Zewnętrzne rolety natynkowe w ofercie Roltomrolety.pl

Rolety zewnętrzne natynkowe spełniają wiele funkcji: doskonale izolują termicznie budynki, chronią naszą prywatność, a także zapewniają zabezpieczenie antywłamaniowe. Oferowane przez nasz sklep rolety natynkowe produkowane są z wyselekcjonowanych materiałów, gwarantujących ich najwyższą jakość.

Roleta zewnętrzna natynkowa montowana jest m.in. po to jest, aby poprawić bilans energetyczny budynku. Latem zapewnia ona przyjemny chłód, a zimą pozwala obniżyć koszty ogrzewania. 

Roleta natynkowa dzięki zabezpieczeniu antywłamaniowemu sprawia też, że odbieramy nasz dom jako bezpieczne miejsce. Sterowanie nią może odbywać się ręcznie albo dzięki napędowi elektrycznemu połączonemu z systemem sterującym i przełącznikiem do rolet natynkowych, który umożliwia ich komfortową obsługę. 

Z naszymi roletami zewnętrznymi natynkowymi będziesz spokojniejszy o swoje okna, albowiem ich pancerze skutecznie chronią przed wybiciem szyby i utrudniają włamywaczowi dostęp do wnętrza. Na właściwości antywłamaniowe ma wpływ także sterowanie roletą za pomocą silnika, który blokuje możliwość siłowego otwarcia rolety od zewnątrz. Sterowanie automatyczne to również komfort, który pozwala na podnoszenie i opuszczanie rolety zewnętrznej bez wychodzenia z łóżka.

Roleta zewnętrzna natynkowa – zastosowania

Cechą charakterystyczną zewnętrznej rolety natynkowej jest to, że jej skrzynka montowana jest bezpośrednio na murze lub we wnęce okiennej, co nie wymaga specjalnie przygotowanego nadproża i nie generuje dodatkowych kosztów. Jednocześnie system adaptacyjny oraz możliwy wybór pośród kilku rodzajów skrzynek umożliwiają zamontowanie rolety natynkowej praktycznie na każdym typie wnęki i ściany. Sprawia on, iż roletę zewnętrzną natynkową można zamontować w dowolnym momencie i na każdym rodzaju budynku. 

Roleta natynkowa sprawdzi się również w lokalach narożnych, które w większym stopniu narażone są na silny wiatr.

Roleta zewnętrzna natynkowa – zalety

Rolety zewnętrzne natynkowe to obecnie najpopularniejszy system rolet zewnętrznych stosowany na rynku. Są one odporne na działanie warunków atmosferycznych, skrajnych temperatur i wszelkie uszkodzenia. Dzięki wykorzystaniu wysokogatunkowych surowców nie odkształcają się i zachowują swoje właściwości przez długi czas.

Rolety zewnętrzne natynkowe dostępne są w wielu kolorach, co pozwala precyzyjnie dopasować je do budynku i umożliwia wkomponowanie ich w jego bryłę, czyniąc rolety integralną jego częścią oraz ozdobą.

Do głównych zalet rolet natynkowych zewnętrznych należy:

 1. możliwość użycia ich w już zbudowanych budynkach,
 2. brak ingerencji w obecną formę budynku,
 3. łatwy i szybki montaż,
 4. bogata kolorystyka,
 5. estetyczny wygląd,
 6. świetna izolacja termiczna,
 7. skuteczna ochrona akustyczna,
 8. 3 rodzaje skrzynek do wyboru.

Montaż zewnętrznych rolet natynkowych

Rolety zewnętrzne natynkowe mogą być montowane na elewacji budynku lub we wnęce okiennej. O zamontowaniu rolet natynkowych można zdecydować w dowolnym momencie, co powoduje, iż idealnie sprawdzają się one podczas modernizacji istniejących już budynków. Dużą ich zaletą jest brak konieczności ingerencji w obecny stan budynku.

W systemie rolet natynkowych istnieją dwa podstawowe sposoby ich montażu:

- Montaż rolet zewnętrznych natynkowych na elewację

Przy takim rodzaju montażu skrzynka i prowadnica umocowane są poza wnęką okna. Skrzynka umiejscowiona nad wnęką, a prowadnica z dwóch stron wnęki. Dzięki temu pomiędzy roletą zewnętrzną a oknem tworzy się przestrzeń. Szerokość wnęki okna jest wówczas aluminiowych powiększona na szerokość prowadnic, a wysokość o wymiary skrzynki, które zależą od długości pancerza rolet zewnętrznych natynkowych. Montaż na elewacji nadaje roletom właściwości dekoracyjne.

- Montaż rolet zewnętrznych natynkowych we wnęce polega z kolei na umocowaniu skrzynki i prowadnicy we wnęce okna. Skrzynkę umieszcza się wówczas nad oknem we wnęce, a prowadnicę przykręca do ościeżnic lub rzadziej do muru. Pomiędzy roletą zewnętrzną a oknem pozostaje wówczas niewielka przestrzeń, gdyż wymiar rolety jest dostosowany do wymiaru wnęki.

Ten typ montażu ukrywa rolety zewnętrzne we wnękach okna.

Rolety natynkowe — pasujące części

Rolety zewnętrzne składają się z następujących części:

 1. profile roletowe zwane pancerzem, które wykonane są z lakierowanej wyprofilowanej blachy aluminiowej i wypełnione pianką poliuretanową,
 2. skrzynka, w którą nawijany jest pancerz,
 3. prowadnice w postaci aluminiowej listwy montowanej po obu stronach okna, po których przesuwa się pancerz,
 4. rura nawojowa, czyli stalowa i ocynkowana rura ze szwem wewnętrznym, służąca do nawijania pancerza,
 5. listwa końcowa wykonana z aluminium ciągnionego stanowiąca zakończenie dolne pancerza,
 6. ślizgacz piór pozwalający na równomierne zwijanie i rozwijanie pancerza,
 7. wieszak stalowy łączący rurę nawojową z pancerzem,
 8. łożysko wykonane ze stali ocynkowanej umocowane na końcu rury nawojowej, które pozwala na nawijanie pancerza na rurę,
 9. blachy osłonowe osłaniające koło nawojowe, zapobiegające przemieszczaniu się pancerza rolet.

Ponadto rolety zewnętrzne natynkowe mogą być sterowane ręcznie, przez napęd elektryczny lub system inteligentnego napędu, który umożliwia zarządzanie nimi z dowolnego miejsca za pomocą telefonu, tabletu lub komputera. Dodatkowo w roletach zewnętrznych można zastosować system moskitiery, pracujący niezależnie i zabezpieczający wnętrze budynku przed insektami.

Rolety zewnętrzne natynkowe - poznaj ofertę od Roltomrolety.pl

Rolety zewnętrzne to świetny sposób na zapewnienie prywatności, a jednocześnie dodanie atrakcyjnego i nowoczesnego wyglądu Twojemu domowi. Jeśli szukasz niezawodnego i stylowego rozwiązania, powinieneś zapoznać się z ofertą firmy Roltomrolety.pl. Posiadamy bogaty wybór rolet zewnętrznych dostępnych w różnych rozmiarach i kolorach, dzięki czemu możesz znaleźć takie, które będą idealnie dopasowane do Twoich potrzeb. Nasze produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów i posiadają szereg funkcji, takich jak izolacja, ochrona przed promieniowaniem UV czy automatyczna obsługa za pomocą pilota. Dodatkowo oferujemy szybki czas dostawy, więc możesz mieć pewność, że Twoje nowe rolety zewnętrzne dotrą do Twoich drzwi szybko i bezpiecznie. Z Roltomrolety.pl, możesz znaleźć idealną roletę zewnętrzną dla swojego domu w świetnej cenie.

rozwiń więcej >