Rolety zewnętrzne podtynkowe - najnowocześniejsze technologicznie oraz najbardziej uniwersalne są coraz częściej spotykanym rozwiązaniem w budownictwie. Są proste w montażu i świetnie komponują się z każdym stylem. Jednak najlepiej, aby decyzja o montażu tego typu rolet zapadła już podczas fazy projektowej, ponieważ wymagają one odpowiednio przystosowanych nadproży okiennych i parapetów.

Sklep z roletami zewnętrznymi podtynkowymi Roltomrolety.pl

Sklep z roletami zewnętrznymi podtynkowymi oraz innymi osłonami okiennymi, Romrolety.pl posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży oferowanych przez siebie produktów. Dzięki temu, iż zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest atrakcyjne i użyteczne wykończenie domu, mające wpływ na zapewnienie prywatności oraz odpowiednią ilość światła w pomieszczeniach, możemy dopomóc naszym klientom w wyborze najlepszych dla siebie rozwiązań. 

Oferujemy rolety, żaluzje różnego typu, również rolety zewnętrzne podtynkowe. Oprócz tego zapewniamy konsultację w zakresie wyboru najlepszej osłony okiennej, sprawdzającej się w warunkach konkretnego domu czy mieszkania. Dbając o dobro naszych klientów przykładamy szczególną wagę do szybkości realizacji zamówienia, a zakup rolety zewnętrznej podtynkowej w naszym sklepie przynosi wiele korzyści. Na roletach znamy się bowiem świetnie. Przez wszystkie lata działalności współpracowaliśmy z wieloma firmami z branży okiennej i architektonicznymi, co powoduje, iż sprzedawane przez nas produkty spełniają z oczekiwania naszych klientów oraz są dostosowane do deweloperskich realiów. 

Skorzystanie z naszych usług pozwala na otrzymanie doskonale funkcjonujących i przystosowanych do zewnętrznej elewacji rolet podtynkowych. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu.

Rolety podtynkowe w ofercie Roltomrolety.pl

Rolety zewnętrzne podtynkowe cieszą się dużym powodzeniem ze względu na ich funkcjonalność, estetykę montażu i prostotę instalacji. Podstawową zaletą rolet podtynkowych jest możliwość wkomponowania skrzynki w elewację zewnętrzną budynku, co sprawia, że staje się ona niewidoczna. Pozostałe elementy rolety mogą być natomiast idealnie dopasowane kolorystycznie do barwy okien lub elewacji. Rolety antywłamaniowe podtynkowe to bardzo estetyczne rozwiązanie, które wpływa na wizualną atrakcyjność elewacji. Również właściwości termiczne i akustyczne są lepsze w przypadku rolety podtynkowej.

Skrzynka rolety podtynkowej montowana jest od zewnętrznej strony okna pod powierzchnią elewacji, dzięki czemu jest niewidocznym elementem rolety. Dostęp do skrzynki w przypadku konieczności jej serwisowania lub konserwacji możliwy jest bez zakłócania prywatności domowników, ponieważ klapa rewizyjna rolety umiejscowiona jest od strony elewacji, na zewnątrz budynku.

Rolety zewnętrzne oferowane przez nasz sklep pochodzą od renomowanych producentów i są one wykonane z najwyższej klasy materiałów, co powoduje ich niezawodność i atrakcyjny wygląd.

Roleta zewnętrzna podtynkowa – zastosowania

Rolety podtynkowe to system możliwy do zastosowania również w istniejącym budownictwie w trakcie modernizacji lub przy wymianie okien. Choć mówi się, że rolety zewnętrzne podtynkowe można zamontować wyłącznie w budynkach nowo powstających, nie jest to do końca prawda. Oczywiście lepiej zdecydować się na nie już na etapie projektowania domu, jednak po odpowiednim przygotowaniu nadproża i wykonaniu w nim wnęki możliwy jest montaż rolety podtynkowej w istniejących już obiektach. 

Przy montażu należy jednak pamiętać, że głębokość powstającej wnęki jest uzależniona od wysokości okna i wyposażenia rolet podtynkowych. Cena takiego rozwiązania jest zależna od wielu czynników i należy ją ustalać indywidualnie.

Roleta zewnętrzna podtynkowa jest szczególnie rekomendowana dla domów pasywnych i energooszczędnych, ponieważ nie ingerując w konstrukcję okna, drzwi i nadproża zapewnia doskonałą izolację termiczną. Nie narusza ona tym samym bilansu energetycznego budynku.

Rolety zewnętrzne podtynkowe – zalety

Wiele osób zastanawia się nad wyborem rolety nastawne czy podtynkowe. Oczywiście każdy z systemów posiada swoje wady i zalety.

Najczęściej wymienianą zaletą rolet podtynkowych jest ich energooszczędność. Z tego właśnie powodu doskonale sprawdzają się w budownictwie pasywnym, albowiem po ich zamontowaniu bilans energetyczny domu pozostaje więc bez zmian. Oprócz tego rolety ściśle przylegają do okien, stanowiąc kolejną osłonę przed ubytkami ciepła,

Rolety podtynkowe to także sposób na ochronę okien przed różnymi niekorzystnymi czynnikami. Oddzielają one bowiem okna od takich zjawisk jak: deszcz, śnieg, grad, promieniowanie słoneczne oraz wiatr przenoszący zanieczyszczenia, które mogą powodować ich uszkodzenia.

Dzięki roletom podtynkowym okna nie są narażone na urazy mechaniczne ani na brudzenie się.

Równie istotna jest ich doskonała izolacja akustyczna. Zamontowanie ich na oknie pozwala wytłumić dźwięki z zewnątrz, co sprawdza się szczególnie w domach, stojących niedaleko ruchliwych ulic.

Konstrukcja rolet podtynkowych zapewnia też zabezpieczenie przed włamaniem. Roleta antywłamaniowa podtynkowa znajduje też swoje zastosowanie latem, ponieważ zabezpieczając dom, pozwala jednocześnie ograniczyć przepływ światła w upalne dni i wpływa na utrzymanie w pomieszczeniach komfortowej temperatury, podczas upałów.

Ponadto rolety podtynkowe doskonale wpasowują się w elewację, a bogata ich kolorystyka pozwala dopasować ich wygląd do domu i sprawia, iż stają się dodatkowym elementem dekoracyjnym.

Montaż zewnętrznych rolet podtynkowych

Oczywiście każdy, kto bierze pod uwagę montaż rolet podtynkowych, zastanawia się, w jaki sposób on przebiega. Otóż skrzynka rolety zewnętrznej podtynkowej nie wchodzi w światło otworu okiennego, nie zabierając niepotrzebnej powierzchni elewacji. Rolety zewnętrzne podtynkowe wkomponowują się dzięki temu w elewację budynku, stanowiąc jej integralną część. Czoło skrzynki stanowi podkład pod dowolny materiał wykończeniowy. Może być nim tynk, wełna, styropian lub klinkier, co powoduje, że skrzynka staje się elementem fasady budynku.

Nowoczesna konstrukcja rolet zewnętrznych podtynkowych pozwala na wykonywanie prac konserwacyjnych i serwisowych na bez zakłócania prywatności domowników.

Montaż rolet zewnętrznych podtynkowych nie wymaga ingerencji w konstrukcję okna czy drzwi, jednak wymaga on wcześniejszego wykonania wnęki w nadprożu okiennym. W takiej wnęce umieszczona zostanie skrzynia. Na mocowanie do klapy czołowej materiałów izolacyjnych, takich jak tynk, czy klinkier pozwala specjalny kątownik konstrukcyjny.

Rolety podtynkowe — pasujące części

W naszym sklepie oferujemy również części pasujące do rolet zewnętrznych podtynkowych. Są to drobne, uniwersalne elementy, takie jak: wieszaki, a także zatyczki i zaślepki do prowadnic. Do rolet zewnętrznych sterowanych ręcznie, można dokupić zwijacze do taśmy, a także samą taśmę do podnoszenia rolet. Wszystkie elementy są dopasowane kolorystycznie do różnego rodzaju osłon. 

Nawet najbardziej odporne rolety zewnętrzne podtynkowe posiadają części, które po pewnym czasie będą wymagały wymiany lub unowocześnienia. Dlatego, jeśli chcemy zachować doskonały ich stan, powinniśmy kontrolować akcesoria umożliwiające ich właściwą pracę i w razie potrzeby zastępować je nowymi. Niektóre części są również potrzebne, gdy chcemy samodzielnie zamontować lub wymienić roletę na nową – Posiadamy m.in.:

  1. zwijacze taśmy,
  2. wieszaki,
  3. taśmy do rolet,
  4. zatyczki i zaślepki.

Zwijacze taśmy mogą występować w dwóch wersjach – zwykłej lub korbowej.

Części do rolet zewnętrznych podtynkowych, takie jak wieszaki, stanowią niezbędny element każdego zestawu, a w wyniku częstego opuszczania oraz podnoszenia rolety, mogą ulec uszkodzeniu. Osoby, które cenią bezpieczeństwo i posiadają rolety wyposażone w napędy elektryczne, powinny zwrócić uwagę na wieszaki blokujące, które zabezpieczają przed ręcznym podnoszeniem lub podważeniem opuszczonego pancerza rolety.

Rolety zewnętrzne podtynkowe - poznaj ofertę do Roltomrolety.pl

Roltomrolety.pl oferuje szereg wysokiej jakości rolet zewnętrznych podtynkowych, które poprawią bezpieczeństwo Twojego domu lub firmy. Nasze produkty są zaprojektowane z najwyższą jakością przy użyciu tylko najlepszych dostępnych materiałów, więc możesz mieć pewność, że kupujesz niezawodny i długotrwały produkt "na lata". Nasze rolety podtynkowe stanowią skuteczną barierę przed intruzami lub innym nieupoważnionym dostępem, zapewniając jednocześnie doskonałą ochronę przed trudnymi i gwałtownymi warunkami atmosferycznymi. Rolety zewnętrzne podtynkowe z oferty naszego sklepu są estetyczne i można je dopasować do indywidualnych gustów i potrzeb. Dzięki ofercie Roltomrolety.pl w zakresie podtynkowych rolet zewnętrznych możesz mieć pewność, że Twoja nieruchomość będzie bezpieczna przez cały rok, zarówno przed nieprzyjazną pogodą jak i ewentualnym wtargnięciem do Twojej nieruchomości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

rozwiń więcej >