Moskitiery to specjalne siatki o bardzo małych oczkach zabezpieczające okno lub drzwi przed owadami, insektami, szkodnikami, a także w wersji antyalergicznej pyłkami drzew i kwiatów powodujących alergie. Nie ograniczają w żaden sposób widoczności w świetle okna oraz nie przeszkadzają w prawidłowym funkcjonowaniu rolet wewnętrznych. Stanowią skuteczną i subtelną ochronę.

Wraz z podwyższoną temperaturą otoczenia budzą się insekty. Łatwym, a do tego niezwykle skutecznym sposobem na ochronę przed owadami jest zabezpieczenie domu przy pomocy moskitier. 

Siatka montowana na oknach pozwala uniknąć obecności owadów w pomieszczeniu, a w krajach tropikalnych jest ona podstawowym środkiem zabezpieczających przed chorobami zakaźnymi przenoszonymi przez owady, przede wszystkim malarii, a także gorączki Denga, żółtej gorączki, wirusa Zika, zapalenia mózgu, czy wirusa Zachodniego Nilu. W tych rejonach moskitiery najczęściej występują jako siatki rozwieszone nad łóżkiem. Często są również pokrywane są środkiem owadobójczym. Ich dostępność przedłuża i poprawia jakość życia mieszkańców kontynentu afrykańskiego.

Moskitiera na okno jest najstarszą metodą unikania ukąszeń owadów. Jej drobne oczka fizycznie blokują insekty, nie pozwalając im wlecieć do pomieszczenia, jednocześnie zapewniając swobodny dopływ świeżego powietrza. Sama nazwa moskitiera pochodzi najprawdopodobniej od hiszpańskiego słowa mosquito, oznaczającego dosłownie „komara”. 

Moskitiera prawdopodobnie była stosowana już w V w. p.n.e. jako ochrona przed insektami i złymi siłami a w czasach starożytnych była także ważnym symbolem statusu społecznego. W Indiach moskitier używano już od XV w., Stanowiły one dużą pomoc podczas budowy Kanału Sueskiego podczas epidemii malarii, a potem w czasie wojen światowych w celu ochrony żołnierzy.

Sklep z moskitierami Roltomrolety.pl

Jesteśmy sprawdzoną w bojach firmą co potwierdza już 10 lat na rynku i dziesiątki tysięcy zadowolonych klientów. Całość procesu produkcji odbywa się na terenie naszego kraju.

Na naszej stronie znajdziesz wygodny konfigurator, wystarczy tylko wpisać wymiary, zaznaczyć niezbędne informację, a my wykonamy moskitiery dla Ciebie już w 5-7 dni roboczych.

Sklep z moskitierami Roltomroletyl. posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i doradztwie w zakresie oferowanych przez siebie produktów. Oferujemy atrakcyjne i komfortowe moskitiery i osłony okienne różnego typu, Zapewniamy konsultację w zakresie wyboru odpowiedniej osłony okiennej, która najlepiej sprawdzi się konkretnych w warunkach W trosce o dobro, naszych klientów przykładamy szczególną wagę do szybkości realizacji zamówienia, a na nasze produkty dajemy gwarancję.

Zamówienie moskitier w naszym sklepie to wiele korzyści polegających na fachowej obsłudze, możliwości spersonalizowania zamówienia oraz pomocy w dokonaniu jak najlepszego wyboru spośród dostępnych u nas produktów. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu.

Moskitiery na okno i drzwi w ofercie Roltomrolety.pl

Na naszej stronie znajdziesz takie moskitiery jak:

Moskitiera ramkowa na okno montowana na specjalnych haczykach, nie wymagana wiercenia w ramie okna. Mocowanie odbywa się bezinwazyjnie, w żaden sposób nie powoduje zmniejszenia światła okna. 

Moskitiera na okna dachowe zabezpiecza przed niechcianymi gośćmi Twoje okno połaciowe. Montowane poza wnękę (zalecane), lub do wnęki w sposób inwazyjny. 

Moskitiera na drzwi balkonowe montowana na zawiasach do ramy okiennej lub ościeżnicy. Pozwala w prosty sposób zabezpieczyć Twoje drzwi tarasowe.

W sklepie Roltomrolety.pl oferujemy zarówno proste modele moskitier, jak i moskitiery rolowane. Są one bardzo praktyczne na co dzień, ponieważ nie blokują domownikom dostępu na zewnątrz, pozwalając, chociażby swobodnie wyglądać przez okno. Siatki moskitier posiadają kolory, sprawiające, że są niemalże niewidoczne. 

Oferowane przez nas moskitiery ramkowe na okna, moskitiery drzwiowe czy moskitiery na okna dachowe to wysokiej jakości zabezpieczenie przed insektami, kurzem, pyłem i brudem. Zostały one wyprodukowane ze specjalistycznej siatki, w której znajdują się odpowiedniej wielkości oczka, których rozmiar jest kluczowy dla zapewnienia skutecznej ochrony. Produkty z naszego sklepu można bez trudu dopasować do wszystkich rodzajów drzwi i okien.

Moskitiery ramkowe — zastosowania i zalety

Stosowane do zwykłych okien, są prostym i skutecznym rozwiązaniem.

Montowane na haczykach pozwalają w kilka chwil zabezpieczyć Twoje okno, zdjęcie ich na zimę również nie stanowi problemu. Zwiększa to żywotność moskitiery i pozwala jej służyć przez długie lata.

Nie pomniejsza światła okna oraz nie przeszkadza w prawidłowym funkcjonowaniu rolet materiałowych.

Siatka odporna na czynniki atmosferyczne. 

Możliwość zastosowania siatki antyalergicznej nie przepuszczającej pyłków. Pozwala to wietrzyć Twoje pomieszczenie bez obaw o dostawanie się ich do środka. Bardzo przydatna opcja dla alergików, unikną oni kichania oraz innych objawów podczas wietrzeniu mieszkania.

Profile starannie docięte na wymiar podany przez klienta, materiał z którego są wykonane to aluminium.

Moskitiera ramkowa– to jedna z najpopularniejszych siatek na okno. Montowana do futryny okiennej przy pomocy obrotowych bezinwazyjnych uchwytów, stanowi najlepsze rozwiązanie pozwalające zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Doskonale sprawdza się ona na oknie od wiosny do jesieni. Na okres zimowy należy ją zdjąć, poddać konserwacji a później przechowywać do kolejnego sezonu.

Największą zaletą moskitiery ramkowej jest możliwość szybkiego montażu i demontażu. Pasuje ona do wszystkich okien. Popularnością cieszą się też moskitiery na balkon i moskitiery tarasowe.

Zamontowanie moskitiery pozwala cieszyć się świeżym dopływem powietrza w domu, jednocześnie zapobiegając wizytom owadów. Stanowi ona nie tylko idealną ochronę przed insektami, ale również uniemożliwia zwierzętom domowym, np. kotom, wydostanie się na zewnątrz przez otwarte okno. Montaż moskitiery jest niezwykle prosty i poradzą sobie z nim osoby, nieposiadające technicznej wiedzy.

Moskitiera coraz częściej stosowana jest w domach, ponieważ ogranicza ona skutecznie pojawienie się much, komarów, os i innych owadów. Wymiar moskitiery wybiera się do rozmiaru okna, co daje nam pewność, że będzie ona idealnie zakrywać przestrzeń okienną, chroniąc przed insektami.

Nowoczesne moskitiery ramkowe wykonuje się z wysokiej jakości profili aluminiowych o różnej kolorystyce, malowanych proszkowo, które można dopasować bezpośrednio do każdych okien. W ramce moskitiery zamontowana jest siatka wykonana z włókna szklanego pokrytego PCV, dzięki czemu kurz i owady nie pozostawiają śladów. Przepuszcza ona światło do pomieszczenia i nie zasłania widoku z okna. 

Moskitiery chronią nie tylko przed owadami, ale również zabezpieczają przed wnikaniem pyłków i zanieczyszczeń. Siatki na okno polecane są przede wszystkim alergikom, ponieważ nie tylko chronią pomieszczenie przed większymi cząsteczkami alergenów, ale także utrudniają wlatywanie owadów, po których ukąszeniu mogą wystąpić niebezpieczne reakcje alergiczne.

Dodatkową zaletą moskitier ramkowych jest ich ekologiczność. W odróżnieniu od innych pułapek na owady nie pozbawiają ich życia, a jedynie uniemożliwiają ich przedostawanie się do pomieszczenia.

Moskitiery na wymiar — jak mierzyć?

W przypadku moskitiery ramkowej na okno, należy zmierzyć światło okna, czyli wymiar od uszczelki do uszczelki, najlepiej w 3 różnych miejscach i podać nam najmniejszy wymiar. Dodatkowo by dobrać odpowiednie haczyki prosimy o podanie grubości felca, warto pamiętać by przy tym pomiarze nie zgniatać uszczelki.

Pomiar moskitiery na okno dachowe: należy zmierzyć wnękę okienną oraz podać wszystkie niezbędne informację, wybierając z naszych opcji na stronie.

Dla moskitiery drzwiowej pomiar należy wykonać z zewnątrz budynku.

Potrzebujemy następujące wymiary:

 1. szerokość otworu drzwiowego od szpaletu do szpaletu
 2. wysokość otworu drzwiowego od szpaletu do posadzki
 3. opcjonalnie wysokość poprzeczki od dołu wewnętrznej ościeżnicy do środka słupka skrzydła okiennego

Uwaga wymagane jest 6 cm miejsca na szerokość między wymiarem całkowitym, a ościeżnicą oraz 4 cm na wysokość między wymiarem całkowitym, a wymiarem od ościeżnicy do posadzki.

Choć okna w domach miewają niestandardowe wymiary, nie trzeba z tego powodu rezygnować z ochrony przed owadami przy pomocy moskitier ramkowych. Nasi specjaliści są w stanie stworzyć spersonalizowany projekt moskitiery ramkowej na wymiar dopasowany do potrzeb każdego klienta. 

Rodzaje moskitier i mocowań

Moskitiera na okno z ramką montowana jest na bezinwazyjnych haczykach, zazwyczaj na zewnątrz okna, jest to pewnie i łatwe w montażu oraz demontażu rozwiązanie.

Moskitiera na okno dachowe montowana jest za pomocą wkrętów i kołków montażowych do ściany. Zapewnia to pewne i trwałe mocowania, bez obawy że moskitiera odpadnie.

Moskitiera drzwiowa na drzwi balkonowe montowana jest w sposób inwazyjny bezpośrednio do ramy lub ościeżnicy. Posiada zawiasy sprężynowe z samo-domykiem, rączkę do otwierania i zamykania oraz zawiasy.

Obecnie na rynku znajduje się wiele rodzajów moskitier. Należą do nich

 1. moskitiery na rzepy,
 2. moskitiery rolowane,
 3. moskitiery plisowane,
 4. moskitiery na magnes zwane inaczej moskitierami magnetycznymi,
 5. moskitiery ramkowe,
 6. rolety z moskitierą,
 7. moskitiery przesuwane.

Moskitiery możemy też podzielić ze względu na zastosowanie. Wyróżniamy:

 1. moskitiery na okno,
 2. moskitiery na drzwi,
 3. moskitiery na drzwi balkonowe,
 4. moskitiery na okno dachowe,
 5. moskitiery na taras.

Jaką siatkę do moskitiery wybrać?

Standardową opcją jest zwykła siatka do moskitier w kolorze czarnym lub szarym. Jest to najtańsze, lecz skuteczne rozwiązanie. Cechuje się odpornością na warunki atmosferyczne, jak i na przecieranie i strzępienie.

Wykonana jest z włókna szklanego powleczonego PCV. 

Siatka antyalergiczna w moskitierach to doskonały pomysł dla alergików.

Wykonana z materiału tekstylnego bardzo drobnymi oczkami o szerokości około 0.2mm. Nie przepuszcza pyłków brzozy, trawy, ambrozji, pokrzyw itp.

Skuteczne działanie potwierdzone badaniami oraz atestem.

Jeśli doskwiera Ci upał, a po otwarciu okna zaczynasz kichać, a Twój organizm reagować. Taka moskitiera może okazać się Twoim wybawieniem.

Siatka aluminiowa stosowana głównie w oknach nisko usytuowanych. Odznacza się bardzo dużą wytrzymałością, zapobiega dostaniu się do wnętrza szkodnikom takim jak np. myszy czy szczury. Stanowi także zabezpieczenie przeciwko owadom, grubość oczka jest porównywalna z grubością zwykłej siatki czarnej. Świetnie sprawdzi się np. do okien w piwnicy.

Dawniej siatki moskitier ramkowych na okna wykonywano głównie z bawełny, a później z nylonu czy poliestru. Współcześnie stosuje się też o wiele wytrzymalsze materiały. Obecnie najczęściej używanym materiałem do produkcji moskitier na drzwi oraz moskitier na okna jest włókno szklane, pozwalające na stworzenie mikroskopijnych otworów małych na tyle, że nie przedostają się przez nie nawet pyłki

Istnieją również moskitiery aluminiowe i stalowe. 

Spośród moskitier można dobrać barwę najbardziej pasującą do rolet okiennych lub ram. Szara siatka jest dość mało widoczna i uniwersalna. Nie zniekształca krajobrazu i nie daje efektu przygnębiającego zaciemnienia. Z łatwością wkomponuje się w każdy krajobraz, a dodatkowym efektem będą mniej rzucające się w oczy zabrudzenia na szybach. Dzięki takiej siatce moskitiery wnętrza pomieszczeń są gorzej widoczne z ulicy w ciągu dnia. 

Najlepszą zasadą przy wyborze siatki do moskitiery jest dopasowanie jej do widoku za oknem. Przy lesie lub parku, sprawdzi się czarna siatka. Natomiast jasny kolor nadaje się, gdy, spoglądając przez okno, masz przed sobą dużą przestrzeń.

Moskitiery na okno i moskitiery drzwiowe - sprawdź ofertę od Roltomrolety

Roltomrolety oferuje doskonały wybór moskitier okiennych i drzwiowych, które z pewnością zapewnią Twojej rodzinie bezpieczeństwo przed uciążliwymi owadami. Moskitiery okienne wykonane są z najwyższej jakości materiałów, z solidną konstrukcją, która będzie sprawdzać się przez wiele lat. Siatka w roletach na okno jest zaprojektowana tak, aby zatrzymać nawet najmniejsze owady, sprawiając, że możesz cieszyć się czasem w domu bez obawy o ugryzienie. Moskitiery dostępne w różnych rozmiarach i stylach, więc na pewno znajdziesz taki model, który pasuje do każdego rodzaju okna lub drzwi. Z Roltomrolety wybór moskitiery na drzwi nigdy nie był łatwiejszy - sprawdź naszą ofertę.

Sprawdź ofertę moskitier w swoim mieście:

- moskitiery Warszawa,

- moskitiery Kraków,

- moskitiery Wrocław,

- moskitiery Poznań.

rozwiń więcej >