Wiosną i latem możemy zaobserwować coraz częstsze pojawianie się dokuczliwych owadów. Najlepszym sposobem na ochronę się przed nimi jest zamontowanie moskitiery ramkowej na okno.

Określenie moskitiera ramkowa pochodzi od hiszpańskiego wyrazu mosquito, czyli komar, i stosowana była już w V w. p.n.e. jako ochrona przed owadami i złymi duchami. 

Już od starożytności ludzie chronili się przed owadami przy pomocy gęstych siatek. W krajach tropikalnych zabezpieczały one ludność nie tylko przed ukąszeniami owadów, ale również przed przenoszonymi przez nie przed chorobami zakaźnymi. Do najczęściej przenoszonych przez nie schorzeń należy malaria, ale na skutek ukąszeń owadów można się również zarazić, zapaleniem mózgu, wirusem Zachodniego Nilu, gorączką Denga, żółtą gorączką czy wirusem Zika. Moskitiery najczęściej były tam stosowane jako siatki, które rozwieszano nad łóżkami, pokrywając je również środkiem owadobójczym. Z całą pewnością ich obecność uratowała życie i zdrowie niezliczonej ilości osób zamieszkujących Afrykę.

Moskitiera ramkowa na okno blokuje przedostawanie się insektów za pomocą siatki o drobnych oczkach, która nie pozwala im wlecieć do pomieszczenia. Dzięki przepuszczalności pozwala ona jednocześnie na dopływ świeżego powietrza.

Sklep z ramkowymi moskitierami na okno Roltomrolety.pl

Sklep z moskitierami ramkowymi Roltomrolety.pl. posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i doradztwie w zakresie oferowanych przez siebie produktów. Oferujemy moskitiery ramkowe i inne osłony okienne. Zapewniamy naszym klientom konsultacje w zakresie wyboru najbardziej odpowiednich produktów, które najlepiej sprawdzą się konkretnych w warunkach. W trosce o ich dobro, przykładamy szczególną wagę do szybkości realizacji zamówienia, a na nasze produkty dajemy gwarancję.

Zamówienie moskitier ramkowych na okna w naszym sklepie to wiele korzyści polegających na fachowej obsłudze, możliwości spersonalizowania zamówienia oraz pomocy w dokonaniu jak najlepszego wyboru spośród dostępnych u nas produktów. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu.

Moskitiery ramkowe na okno w ofercie Roltomrolety.pl

W sklepie Roltomrolety.pl oferujemy m.in. moskitiery ramkowe na okna. Są one bardzo praktyczne na co dzień, ponieważ blokują dostęp owadom, jednocześnie nie utrudniając mieszkańcom, chociażby swobodnego wyglądania przez okno. Siatki moskitier ramkowych wykonane są z różnych materiałów, mają bogatą kolorystykę i są niemalże niewidoczne z obydwu stron.

Oferowane przez nas moskitiery ramkowe na okna, są skutecznym zabezpieczeniem przed insektami, kurzem, pyłem i brudem. Zostały one wyprodukowane ze specjalistycznej siatki, wysokiej jakości posiadającej odpowiedniej wielkości oczka, zapewniające skuteczną ochronę przed owadami. Można je bez trudu dopasować do wszystkich rodzajów okien.

Roltomrolety.pl oferuje szeroki wybór moskitier ramkowych okiennych zarówno do użytku domowego jak i komercyjnego. Nasza oferta obejmuje gotowe moskitiery w różnych kolorach, rozmiarach, kształtach i materiałach, aby dopasować je do każdego rodzaju okna. Oferujemy również moskitiery ramkowe na wymiar, dostosowane do dokładnej specyfikacji klienta. Nasze produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają doskonałą ochronę przed insektami, jednocześnie pozwalając na dopływ naturalnego światła do pomieszczenia. Wszystkie nasze moskitiery ramkowe są wyposażone w łatwy system montażu, co czyni je idealnymi dla projektów typu "zrób to sam".

Moskitiery ramkowe na okno — zalety rozwiązania

Moskitiera ramkowa do okien stanowi jedną z najpopularniejszych osłon montowanych na okna. Zakłada się ją do futryny okiennej, używając do tego bezinwazyjnych i obrotowych uchwytów. Jest ona metodą bardzo skuteczną i pozwalają zapewnić odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniu, na którym została założona. Można ją stosować przez cały okres występowania wzmożonej ilości owadów trwający od wiosny do jesieni. Jednak na zimę powinno się ją zdjąć i po konserwacji przechować do kolejnego roku.

Moskitiera okienna ramkowa to produkt o dużej ilości zalet, z których najważniejszą jest jej szybki montaż i demontaż. Ważne jest także, że pasuje ona do każdego rodzaju okien. Dodatkową jej zaletą oprócz ochrony przed insektami jest uniemożliwienie wyjścia na zewnątrz zwierzętom domowym. Plusem moskitiery ramkowej jest także prosty montaż, z którym poradzą sobie nawet osoby bez umiejętności technicznych.

Współczesne gotowe moskitiery ramkowe są wykonywane z profili aluminiowych. Posiadają one zróżnicowane kolory, które pasują do barwy futryn okiennych. W aluminiowej ramce moskitiery znajdują się siatki, które najczęściej produkuje się z włókna szklanego i pokrywa PCV. Dzięki temu nie pozostają na nich ślady owadów ani kurzu. Taka siatka do moskitiery ramkowej bez problemu przepuszcza światło do wnętrza i nie zasłania widoku na zewnątrz.

Również osoby, którym zależy na ekologicznym stylu życia, powinny docenić moskitiery okienne ramkowe. W przeciwieństwie do wielu innych środków uśmiercających owady nie zabijają ich one, a jedynie separują je od naszych wnętrz.

Moskitiery ramkowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem z powodu skutecznego ograniczenia przedostawania się do pomieszczeń much, komarów, os i wielu innych insektów. Ich wymiar można dobrać ściśle do rozmiaru każdego okna, pozwalając jej szczelnie zakrywać jego powierzchnię w ochronie przed owadami.

Moskitiery ramkowe to również bardzo skuteczna ochrona antyalergiczna, która zabezpiecza również przed wnikaniem pyłków oraz różnego rodzaju innych zanieczyszczeń. Nadają się one dla alergików, ponieważ nie tylko nie wpuszczają do pomieszczenia większych cząstek alergenów, ale zabezpieczają osoby uczulone przed owadami, wywołującymi groźne reakcje alergiczne.

Jak poprawnie zmierzyć okno do moskitiery ramkowej?

Współczesne okna posiadają bardzo różne rozmiary, niektóre z nich są typowe, inne mniej, jednak nie utrudnia to doboru do nich właściwej wielkości moskitier ramkowych na wymiar. Fachowcy z naszego sklepu roltomrolety.pl bez trudu wykonają dla Państwa spersonalizowane moskitiery ramkowe na wymiar dostosowany do wielkości okien Państwa, które będą idealnie dopasowane do ich rozmiarów.

Zanim zamówicie Państwo moskitiery ramkowe na okna, musicie najpierw dokładnie sprawdzić ich wymiary, dokonując właściwych pomiarów niezbędnych do złożenia zamówienia. Oto jak zmierzyć okno do moskitiery ramkowej. Najważniejsze są:

  1. szerokość profilu posiadającego uszczelkę.
  2. mierzona od uszczelki do uszczelki szerokość ramy otwartego skrzydła,
  3. mierzona od uszczelki do uszczelki wysokość ramy otwartego skrzydła.

Moskitiera ramkowa na okno — jaką wybrać?

Aby wybrać właściwą moskitierę ramkową, musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim:

  1. miejsce, w którym chcesz zamontować moskitierę,
  2. okna, które posiadasz,
  3. jak i do czego chcesz używać moskitiery.

Moskitiera ramkowa będzie dla Ciebie najlepsza, jeżeli:

  1. chcesz zasłonić całą wnękę okienną,
  2. szukasz minimalistycznego produktu,
  3. chcesz montować moskitierę tylko wtedy, gdy jest Ci potrzebna.

Najczęściej używanym materiałem do produkcji moskitier jest włókno szklane, choć można wybrać także również moskitiery aluminiowe i stalowe. Można też zdecydować o kolorze siatki do moskitiery ramkowej. Najbardziej uniwersalna jest szara, ale jeśli z okna widzimy las lub park dobrze, sprawdzi się też czarna siatka. Z kolei jasny kolor siatki nadaje się, gdy, z okna obserwujemy dużą przestrzeń.

Montaż moskitiery ramkowej na okno — na co zwracać uwagę?

Wybierając moskitierę ramkową, zwróć uwagę na jej budowę. Istotny jest materiał, z którego wykonana jest ramkę, kształt oraz wielkość powierzchni, decydujących o sprężystości siatki, a także właściwe wykonanie narożników i rodzaj uszczelki

Istotny jest również montaż moskitiery ramkowej

Moskitiery ramkowe najczęściej są mocowane za pomocą specjalnych, obrotowych haczyków. W innych ich typach zamiast haczyków wykorzystywane są np. elementy magnetyczne czy rzepy samoprzylepne. Wybierając typ montażu moskitiery ramkowej, warto uwzględnić specyfikę danego pomieszczenia oraz własne umiejętności. By mieć pewność, że nie popełnisz żadnego błędu podczas wykonywania potrzebnych pomiarów, koniecznie zaopatrz się w odpowiedni sprzęt. W naszej ofercie posiadamy również moskitiery na drzwi oraz moskitiery do okien dachowych.

Moskitiery ramkowe - dlaczego warto je posiadać?

Moskitiery ramkowe to świetny sposób na ochronę domu przed uciążliwymi insektami. Stanowią one barierę, która utrzymuje komary, muchy i inne owady z dala od domu. Moskitiery ramkowe na okno mogą być łatwo zainstalowane na istniejących ramach okiennych i są dostępne w różnych rozmiarach i kolorach. Wykonane z trwałych materiałów, takich jak poliester lub nylon, dzięki czemu są trwałe nawet w trudnych warunkach pogodowych. Oprócz zapewnienia ochrony przed insektami, moskitiery zmniejszają również ilość światła słonecznego wpadającego do domu i mogą pomóc w utrzymaniu bardziej komfortowej temperatury podczas gorącego lata. Moskitiery ramkowe warto posiadać zarówno w przestrzeni prywatnej jak i służbowej, ponieważ zapewniają skuteczną barierę przed owadami, a jednocześnie pozwalają cieszyć się naturalnym światłem i wentylacją. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą moskitier na okno ramkowych.

rozwiń więcej >