Piloty do rolet zewnętrznych

Jest 53 produktów.

Pokazano 1-16 z 53 pozycji

Aktywne filtry

Jeśli dbasz o komfort i bezpieczeństwo domowników lub chcesz zapewnić wygodę swoim pracownikom w biurze, powinieneś zainteresować się elektronicznym sterowaniem roletami. Jeżeli do tego nie chcesz codziennie przed ułożeniem się do snu wstawać i opuszczać rolet najlepszym rozwiązaniem będzie pilot do rolet zewnętrznych, w którym wystarczy użyć jednego przycisku, by wszystkie osłony zostały naraz opuszczone lub podniesione.

Sklep z pilotami do rolet zewnętrznych Roltomrolety.pl

Sklep z pilotami do rolet zewnętrznych Roltomrolety.pl wyróżnia spośród innych wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i doradztwie w zakresie oferowanych produktów.

W naszym sklepie oferujemy atrakcyjne i komfortowe różnego rodzaju osłony na okno, a także wszystkie niezbędne do nich części i akcesoria,w tym również piloty.

Nasi wykwalifikowani pracownicy potrafią pomóc klientom w dobraniu odpowiednich akcesoriów do żaluzji, a także dobrać im właściwy pilot do rolet zewnętrznych.

Zapewniamy naszym klientom także konsultację w zakresie wyboru właściwych części, które najlepiej będą pasować do posiadanych przez nich modeli.

Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu.

Piloty do rolet zewnętrznych w ofercie Roltomrolety.pl

Piloty do rolet zewnętrznych są najlepszym rozwiązaniem do sterowania osłonami, które posiadają silnik i wbudowany odbiornik radiowy, ponieważ umożliwiają bezprzewodową komunikację z roletami i zapewniają ich wygodną obsługę.

Piloty do rolet zewnętrznych różnią się między sobą funkcjonalnością i ilością kanałów, niektóre z nich posiadają wbudowany programator czasowy umożliwiający ustawienie czasu podnoszenia lub opuszczania rolet.

Oferujemy piloty wykonane przez sprawdzonych producentów, które pomagają sterować ustawieniem rolet z dowolnego miejsca w domu. Urządzenia z naszej oferty zostały sprawdzone pod względem pracy w każdych warunkach. Dlatego też jesteśmy pewni, że właściciele domów docenią jakość i funkcjonalność pilotów do rolet zewnętrznych, które można znaleźć w naszym sklepie.

Piloty do rolet zewnętrznych – rodzaje

Piloty do rolet zewnętrznych i żaluzji są mocno intuicyjne i łatwe w obsłudze oraz pozwalają one na obsługę kilku rolet jednocześnie.

Wśród systemów sterowanych radiowo wyróżnia się dwa podstawowe rodzaje obsługi rolet:

  1. manualny, pozwalający na użycie pilota do zamknięcia, otwarcia czy rozsunięcia osłony okiennej, zgodnie z aktualną potrzebą,
  2. automatyczny, czyli działający na podstawie wcześniejszego zaprogramowania, dotyczącego godziny otwarcia i zamknięcia. Może on zostać skonfigurowany nawet na podstawie godzin wschodów i zachodów słońca odbywających się w danej strefie geograficznej.

Co istotne sterowanie radiowe rolet działa na częstotliwości, która nie ingeruje w żaden sposób w inne sterowane w ten sposób sprzęty znajdujące się w domu.

Piloty do rolet zewnętrznych podzielić można również pod względem tego, ile osłon mają jednocześnie obsługiwać . Najprostsze to piloty jednokanałowe. Z kolei bardziej rozbudowane urządzenia mogą obsługiwać nawet 100 układów. Dla domów jednorodzinnych na ogół zupełnie wystarczające są piloty 19-kanałowe.

 Istnieją także piloty do rolet zewnętrznych z automatyką czasową, pozwalające na zautomatyzowanie podnoszenie i opuszczanie rolet o wybranych godzinach. Dla zwiększenia komfortu użytkowników dostępne są także piloty w formie czujników poziomu padania promieni słonecznych, opuszczające lub podnoszące rolety w miarę zwiększania nasłonecznienia. 

Możemy też podzielić piloty ze względu na ich mobilność. Dostępne są bowiem piloty do rolet zewnętrznych:

  1. naścienne,
  2. przenośne,
  3. przenośne, które mają możliwość zawieszenia ich w jednym miejscu.

Piloty do rolet zewnętrznych — funkcjonalność, zalety

Rolety posiadające automatyczne sterowanie jakiś czas temu były bardzo drogie. Obecnie stają się powszechniejsze i tańsze. Systemy elektroniczne pozwalają obecnie podnieść osłonę jednym przyciskiem pilota albo włącznika zamontowanego na ścianie.

Piloty do rolet zewnętrznych dzięki odpowiedniemu skonfigurowaniu i przygotowaniu do użytkowania, łączą się drogą radiową ze sterownikiem, co umożliwia zdalne ustawienie pozycji osłon okiennych. Jest to wygodne rozwiązanie pozwalające oszczędzić czas. Sprawdza się ono szczególnie w przypadku przygotowania domu do dłuższej nieobecności właściciela, czy też na noc. Są one przydatne zwłaszcza dla właścicieli domów o dużych powierzchniach, w których obsługa rolet zajmuje dużo czasu. Dzięki pilotom do rolet zewnętrznych ta czynność trwa tylko przez chwilę i wykonuje się ją z dowolnego miejsca. 

Dodatkową zaletą jest możliwość zaprogramowania rolet, tak aby symulowały obecność domowników podczas wyjazdu, wprowadzając w błąd potencjalnych włamywaczy.

Istotną zaletą rolet elektrycznych sterowanych za pomocą pilota jest prostota instalacji elektrycznej. Aby ją wykonać, wystarczy doprowadzenie instalacji elektrycznej do rolety i podłączenie silnika bez konieczności prowadzenia kabli do punków sterowania albo do centralki. Całkowite sterowanie odbywa się wówczas za pośrednictwem pilota.

Kolejną zaletą pilotów do rolet zewnętrznych jest łatwość tworzenia dodatkowych punktów sterowania. Również zaprogramowanie dodatkowego pilota nie stanowi problemu. Gdy posiadamy jeden, zbiorczy pilot, możemy łatwo zaprogramować kolejny punkt sterowania radiowego. Dzięki temu jedna posiadana roleta radiowa może mieć zaprogramowanych nawet kilkanaście pilotów.

Pilot do rolet Aluprof czy Inel — który wybrać?

Pilot Aluprof posiada opływowy kształt i wyraźnie zaznaczone przyciski. Do podstawowych zalet tych pilotów należy aż 15-kanałów, które pozwalają na sterowanie piętnastoma napędami lub piętnastoma grupami do 20 napędów Ponadto piloty do rolet zewnętrznych Aluprof posiadają kompatybilność z wieloma urządzeniami renomowanych marek i umożliwiają sterowanie zarówno roletami wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi, a także firanami, zasłonami, markizami, oświetleniem.

 Z kolei pilot do rolet Inel z programatorem czasowym to 19-kanałowy pilot do zdalnego ręcznego sterowania 19 pojedynczymi roletami lub 19 grupami rolet wyposażonych w odbiorniki, lub napędy radiowe INEL. Pilot Inel posiada również zegar i kalendarz z funkcją astro, umożliwiającą automatyczną realizację programów czasowych.

Na czym polega programowanie pilota do rolet zewnętrznych?

Do każdego znajdującego się w ofercie naszego sklepu pilota do rolet zewnętrznych załączona jest instrukcja obsługi. W niej opisane jest jak zaprogramować pilota. 

W przypadku pilota Inel programowanie polega na tym, aby wprowadzić sterownik w tryb programowania, trzeba krótko nacisnąć przycisk S1 na płytce sterownika. Wówczas dioda D7 powinna zaświecić się na zielono przez około 10 sekund. W tym czasie powinno się nacisnąć klawisz wybranego kanału w pilocie. 

Programowanie pilota Aluprof polega na wciśnięciu przycisku programowania P2 na odbiorniku, a gdy dioda zacznie mrugać - wciśnięciu przycisku STOP na odbiorniku. Gdy dioda na odbiorniku zacznie mrugać w sposób długi, należy wcisnąć na pilocie przycisk “góra”, aż przestanie ona mrugać.

Piloty do rolet zewnętrznych - sprawdź naszą ofertę!

Jeśli szukasz niezawodnego i wygodnego sposobu na sterowanie roletami zewnętrznymi, to Roltomrolety.pl jest miejscem, w którym powinieneś zrobić zakupy. Oferujemy systemy zdalnego sterowania, które pozwalają na otwieranie, zamykanie i regulację rolet bez konieczności opuszczania domowego zacisza. Nasze piloty do rolet zewnętrznych są łatwe w użyciu i zapewniają dodatkową wygodę i bezpieczeństwo przy sterowaniu zewnętrznymi elementami wyposażenia Twojego domu. Dzięki szerokiemu wyborowi produktów wiodących producentów, w Roltomrolety.pl z pewnością znajdziesz idealne rozwiązanie dostosowane do Twoich potrzeb. Niezależnie od tego, czy szukasz pełnej gamy pilotów do wyboru, czy tylko jednego konkretnego modelu, mamy coś dla każdego! Dodatkowo, nasz zespół ekspertów może pomóc Ci przeprowadzić Cię przez proces wyboru odpowiedniego pilota do rolety zewnętrznej, doradzając najlepsze rozwiązanie, dopasowane do Twoich potrzeb. Nie czekaj więc dłużej - sprawdź naszą ofertę na piloty do rolet już dziś!

rozwiń więcej >