Silniki do rolet zewnętrznych

Jest 62 produktów.

Pokazano 1-16 z 62 pozycji

Aktywne filtry

Silniki do rolet zewnętrznych poprawiają komfort i łatwość obsługi rolety. Obecnie dostępnych jest kilka typów sterowania. Do najczęściej spotykanych należą napędy elektryczne sterowane za pomocą przełącznika oraz napędy elektryczne radiowe sterowane z pilota.

Sklep z silnikami do rolet zewnętrznych Roltomrolety.pl

Sklep z silnikami do rolet zewnętrznych Roltomrolety.pl wyróżnia spośród innych wieloletnie doświadczenie w sprzedaży, a także doradztwo w zakresie oferowanych produktów. W naszym sklepie oferujemy wszelkiego rodzaju akcesoria do osłon okiennych m.in. silniki do rolet zewnętrznych

Nasi wykwalifikowani pracownicy pomagają klientom w doborze odpowiednich akcesoriów do rolet, żaluzji czy moskitier. Można również poprosić ich o właściwy dobór silnika do rolety zewnętrznej.

Zapewniamy naszym klientom konsultację w zakresie wyboru części do osłon okiennych, które najlepiej sprawdzą się przy konkretnym posiadanym przez nich rodzaju rolet.

Silniki do rolet zewnętrznych w ofercie sklepu Roltomrolety.pl

Dzięki stale rozbudowywanej ofercie naszego sklepu znajdą Państwo u nas silniki do rolet zewnętrznych produkowane przez wiele znanych marek. 

Warto wiedzieć, iż silniki do rolet zewnętrznych są zróżnicowane pod kątem funkcji, wykonania i przeznaczenia. Dzielimy je na:

  1. silniki przewodowe,
  2. silniki elektryczne do rolet,
  3. silniki radiowe,
  4. silniki z wyłącznikami krańcowymi, które posiadają funkcję programowania za pomocą pilota.

Rozróżniamy także silniki przeciążeniowe do rolet i silniki rurowe do rolet.

Zróżnicowana moc silników, znajdujących się w naszej ofercie ich prosty montaż, łatwa obsługa, gwarantują komfort użytkowania oraz długotrwałą i bezawaryjną eksploatację. Odznaczają się one również konkurencyjną ceną.

 Zastanawiając się jak dobrać silnik do rolety zewnętrznej, warto poprosić o pomoc wyspecjalizowaną obsługę naszego sklepu. Nasi eksperci z pewnością przeprowadzą prawidłowy dobór silnika do rolety zewnętrznej.

Silniki do rolet zewnętrznych — rodzaje, zastosowania

Wśród silników do rolet zewnętrznych rozróżniamy: silniki przewodowe, silniki radiowe oraz silniki z wyłącznikami krańcowymi, które posiadają funkcję programowania za pomocą pilota.

 Najpopularniejszym i najtańszym rozwiązaniem do elektrycznego sterowania roletami jest silnik kablowy. W tym modelu silnika do rolet zewnętrznych sterowanie odbywa się przy pomocy przełącznika klawiszowego, który jest umieszczony na ścianie w pobliżu rolety i umożliwia ręczne sterowanie położeniem rolet góra-dół.

Natomiast silnik radiowy do rolet sterowany jest przez pilota, którym można obsługiwać każdą ilość rolet z łóżka albo fotela. Dzięki silnikowi do rolet zewnętrznych na pilota możemy poruszać jedną lub wieloma roletami z dowolnego miejsca w domu.

Silniki radiowe do rolet umożliwiają niezawodne działanie osłon okiennych, dzięki pracy na częstotliwości radiowej na paśmie 868 MHz. Można również połączyć bezpośrednio przełącznik naścienny do silnika radiowego. Coraz częściej pojawiają się również silniki do rolet WiFi.

Z kolei silniki posiadające mechanizm przeciążeniowy chronią roletę przed uszkodzeniem, które może spowodować pojawienie się nadmiernego oporu. Silniki przeciążeniowe do rolet współpracują z wieszakami przegubowymi – czyli komponentami, które uniemożliwiają podniesienie rolety od strony zewnętrznej.

Dla bardziej wymagających klientów mogą sprawdzić się silniki do rolet zewnętrznych z detekcją przeszkód. Posiadają one bardzo czuły system przeciążeniowy, wykrywający napotkane przeszkody i cofające roletę.

Innowacją ostatnich lat jest wprowadzenie do oferty silnika radiowego solarnego, który można zamontować wraz z panelem fotowoltaicznym. Pozwala on na połączenie komfortowego sterowania z ekologicznym zasilaniem.

Silniki do rolet zewnętrznych — kluczowe parametry

Silniki do rolety okiennej są umieszczone wewnątrz stalowego wału nawojowego. Na niego zwijane jest poszycie w czasie podnoszenia rolety. Wał nawojowy jest niezwykle istotny dla działania rolety. Jest on niewidoczny dla użytkownika, gdyż zawsze osłania go obudowa w postaci skrzynki.

Silniki do rolet zewnętrznych mają cichy tryb pracy, nie wymagają konserwacji i są zwykle objęte 5-letnim okresem gwarancji. Dzięki istnieniu takich dodatków, jak różne adaptery i wsporniki, mogą być one stosowane w konstrukcjach o różnych rozmiarach, konfiguracjach czy materiałach.

Wybierając silnik powinniśmy zwrócić uwagę na to, na jaką rurę nawinięta jest roleta – albowiem w jej wnętrzu zostanie umieszczony silnik. Najczęściej spotykane są rury oktagonalne. Najważniejszy parametr stanowi w tym wypadku ich średnica, ponieważ producenci silników do rolet zewnętrznych dedykują konkretny napęd do konkretnego rozmiaru rury.

Bardzo istotnym wymiarem jest także długość napędu i należy na nią zwrócić uwagę szczególnie w przypadku posiadania wąskich okien, bo wówczas wiele mechanizmów może okazać się zbyt długich.

Kolejna istotna kwestia to maksymalny udźwig silnika do rolet zewnętrznych i moment obrotowy. Ten ostatni należy zawsze dobrać tak, by dla zastosowanej wielkości rolki napędowej pozostawał jeszcze zapas mocy. Maksymalny udźwig zazwyczaj zależy od wymiarów pancerza rolety.

Montaż silnika do rolety zewnętrznej — na czym polega?

Ważne jest, aby w przypadku zamawiania silników radiowych zaplanować ilość i rodzaj pilotów, jakie będą używane, oraz ich przyporządkowanie do konkretnych silników do rolet zewnętrznych. Takie informacje podane w momencie zamówienia pozwolą zaprogramować piloty już na etapie produkcji, co znacznie uprości i przyspieszy montaż silnika do rolet.

Aby zamontować silnik do rolet zewnętrznych, należy opuścić całkowicie roletę, po czym trzeba otworzyć skrzynkę roletową i zdjąć roletę z rury nawojowej.

W następnej kolejności powinno się rozwiercić nit przytrzymujący obsadkę, wsunąć ją do środka i wyjąć rurę nawojową, po czym zdjąć pasek roletowy z koła nawojowego i wymontować zwijacz.

Silniki do rolet zewnętrznych - na co zwracać uwagę?

Przy wyborze sterowania do rolet należy przede wszystkim zwrócić uwagę nie tylko na koszt, ale także na rodzaj zakupowanego silnika do rolety zewnętrznej. Montaż silnika będzie również związany z rozmiarem rury żaluzji, stąd warto upewnić się, że pasuje on do posiadanego przekroju.

Warto też przykładać wagę do oferowanych dodatkowych udogodnień, które otrzymamy wybierając silniki najlepszych producentów. Funkcje takie jak: detekcja przeszkód podczas zamykania oraz ochrona na wypadek oblodzenia lub przymarznięcia w trybie otwierania są to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązania, które zabezpieczają napędy rolet przed najczęstszymi usterkami. 

Do innych zalet należą także systemy, które kontrolują moment obrotowy silnika do rolet zewnętrznych i odcinają zasilanie zabezpieczając silnik przed uszkodzeniem na skutek przegrzania. 

Niektóre modele posiadają dodatkowo przekładnie korbowe, które pozwalają na awaryjne otwieranie ręczne.

Jeśli chcesz wiedzieć szczegóły dotyczące poszczególnych modeli, to zapraszamy do przeczytania poniższego podsumowania.

Silniki, siłowniki, napędy do rolet zewnętrznych- podsumowanie

Szeroki wybór silników do rolet zewnętrznych. Sprawdzone i uznane marki na Polskim rynku takie jak Inel oraz Aluprof.

Do wyboru siłowniki:

  1. radiowe,
  2. przewodowe,
  3. z detekcją przeszkód,
  4. wykrywaniem przeciążenia,
  5. awaryjnym otwieraniem

Silniki napędy radiowe.

Napędy radiowe pozwalają na zdalne sterowanie roletami za pomocą pilota.

Cechują się dużą niezawodnością i niezwykle łatwym montażem oraz programowaniem.

Piloty z funkcją programowania czasowego, pozwalają zautomatyzować proces otwierania i zamykania, a dedykowana centralka internetowa pozwala zrobić z nich urządzenia smart. Sterowane za pomocą telefonu z każdego miejsca na świecie.

Do ich podłączenia wystarczy tylko podprowadzenie napięcia, dzięki czemu nie trzeba kuć w ścianie i montować puszek.

Silniki przewodowe.

Bardzo prosta i solidna konstrukcja, pozwalają sterować roletami za pomocą przycisku żaluzjowego góra/dół. Możliwość zastosowania klawiszy z podtrzymaniem(po naciśnięciu roleta samoczynnie będzie się podnosić/opuszczać, aż do ustawienia krańcowego), lub bez podtrzymania(roleta będzie się poruszać tylko gdy trzymamy klawisz wciśnięty).

By zamontować siłownik sterowany przewodowo konieczne będzie posiadanie puszki elektrycznej w pobliżu rolety.

Pod klawisz można zamontować sterownik podtynkowy radiowy lub Wifi, dzięki takiemu zabiegowi jesteśmy w stanie rozbudować sterowanie o kolejne opcję.

Silniki z detekcją przeszkód.

Napęd wykrywa przeszkodę na swojej drodze i przerywa pracę lub wraca do zaprogramowanej wcześniej pozycji. Pozwala to uchronić przed zniszczeniem nie tylko sam siłownik, jak i również pancerz oraz wieszaki. Oszczędzając Twój czas i pieniądze.

Sprawdzają się szczególnie dobrze gdy chcemy sterować roletami z po za domu, lub gdy mamy ustawione automatyczne otwieranie/zamykanie rolet zewnętrznych. W takim przypadku nie widzimy pracy napędu i nie jesteśmy w stanie zareagować gdy na oknie stoi jakaś przeszkoda. Silnik z detekcją przeszkód zrobi to za nas i przerwie swoją pracę.

Do pracy w trybie automatycznym wymagane są wieszaki blokady Lock to Play, lub inne zamienniki, oraz stopery listwy dolnej.

Dostępne są różne wersje. Zależne od sposobu sterowania radiowe oraz przewodowe, lub od rozmiaru rolety i rury oktagonalnej (zazwyczaj fi40 lub fi 60).

Silniki z funkcją wykrywania przeciążenia.

Posiadają dodatkową ochronę w postaci wykrywania nadmiernego oporu. W takim przypadku silnik przerwie swoją pracę. Zapobiegnie to nie tylko zniszczeniu samego napędu jak i uchroni pancerz oraz wieszaki.

Szczególnie przydatne jako ochrona przed oblodzeniem rolety, bardzo często zdarza się, że roleta przymarza powodując dodatkowy opór. W takim trybie pracy siłownika łatwo o zerwanie wieszaków, porysowanie pancerza lub spalenie się silnika.

Przy tym modelu napędu, by w pełni wykorzystać jego tryb automatyczny również są wymagane wieszaki-blokady oraz stopery listwy dolnej.

Do wyboru modele zależne od sposobu sterowania, mocy siłownika oraz rozmiaru rury nawojowej.

Silniki z awaryjnym otwieraniem NHK

Pozwalają na ręczne otwarcie rolety w przypadku przerwy w zasilaniu lub jego braku. Świetnie sprawdzą się do bram garażowych, lub wszędzie tam gdzie nie możemy sobie pozwolić na nieprzewidziane sytuacje. 

Dostępne wersje o różnej mocy oraz sterowaniu.

Silniki do rolet zewnętrznych - sprawdź ofertę od Roltomrolety

Roltomrolety.pl to najlepsze miejsce do zakupu silników do rolet zewnętrznych w najbardziej przystępnych cenach. Oferujemy szeroki wybór silników do rolet, które nadają się do wszystkich rodzajów rolet zewnętrznych. Każdy sprzedawany przez nich silnik do rolety jest najwyższej jakości i dostarczany ze szczegółową instrukcją montażu, dzięki czemu jest łatwy w instalacji i użytkowaniu. Nie wiesz jaki silnik do rolety zewnętrznej wybrać? Nasz zespół chętnie doradzi najlepszy wybór i podpowie optymalne rozwiązania.

Z Roltomrolety.pl możesz mieć pewność, że Twój zakup będzie niezawodny, wydajny i opłacalny. Jeśli więc szukasz silników do rolet zewnętrznych, sprawdź ofertę w Roltomrolety.pl już dziś!

rozwiń więcej >