Rolety czy żaluzje to wyposażenie, które eksploatujemy codziennie. Tak regularne użytkowanie osłon okiennych skutkuje zużywaniem się wielu ich elementów. Dlatego też warto mieć na wszelki wypadek niektóre zapasowe akcesoria do żaluzji i rolet, szczególnie że kosztują one niewiele.

Rolety, żaluzje i inne osłony okienne są w ciągłym użyciu a ich ciągłe opuszczanie i podnoszenie wpływa na zużywanie się poszczególnych akcesoriów, co może skutkować niewłaściwym ich funkcjonowaniem.

Duży wpływ na stan rolet i żaluzji mają również czynniki atmosferyczne. W związku z tym nawet te wykonane z najlepszej jakości materiałów będą wymagały po jakimś czasie wymiany lub unowocześnienia niektórych części i elementów.

 Jeżeli chcemy, aby nasze osłony okienne długo nam służyły, powinniśmy od czasu do czasu kontrolować akcesoria do rolet zewnętrznych i wymieniać je, gdy zajdzie taka potrzeba.

Sklep z akcesoriami do żaluzji Roltomrolety.pl

Sklep z akcesoriami do żaluzji Romrolety.pl wyróżnia spośród innych wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i doradztwie w zakresie oferowanych produktów. Nasi pracownicy potrafią zarówno doradzić jak wybrać najlepsze dla warunków klienta osłony okienne oraz dobrać odpowiednie akcesoria do rolet zewnętrznych, akcesoria do rolet antywłamaniowych czy akcesoria do żaluzji

Oferujemy atrakcyjne i komfortowe osłony okienne oraz wszystkie niezbędne do nich części i akcesoria. Zapewniamy konsultację w zakresie wyboru odpowiedniej osłony okiennej oraz niezbędnych do jej funkcjonowania część. i W trosce o dobro naszych klientów, przykładamy szczególną wagę do szybkości realizacji zamówienia, a na nasze produkty dajemy gwarancję.

Zamówienie osłon okiennych albo różnego rodzaju drobnych akcesoriów do rolet zewnętrznych w naszym sklepie to szereg korzyści polegających na fachowej obsłudze, możliwości spersonalizowania zamówienia oraz pomocy w dokonaniu jak najlepszego wyboru spośród dostępnych u nas produktów. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu.

Akcesoria do rolet w ofercie Roltomrolety.pl

Jeżeli chcesz kupić drobne akcesoria do rolet zewnętrznych, akcesoria do żaluzji albo akcesoria do rolet antywłamaniowych w przystępnych cenach, w sklepie roltomrolety.pl znajdziesz ich szeroki wybór.

 Posiadamy: aretki do rolet, uchwyty do rolet okiennych, wieszaki do rolet okiennych, a także sznurek do rolet zewnętrznych, taśmy do rolet i wiele innych, części ułatwiających pracę mechanizmów sterowania roletami.

Wszystkie proponowane przez nas akcesoria do rolet zewnętrznych są najwyższej jakości i zostały przetestowane pod kątem jakości wykonania oraz wytrzymałości. Ma to bardzo duże znaczenie, ponieważ akcesoria do rolet zewnętrznych stanowią jedne z najbardziej obciążonych elementów systemu. 

W ofercie sklepu Roltomrolety.pl znajdziesz wysokiej jakości akcesoria do żaluzji i rolet, które zwiększą wartość funkcjonalną i estetyczną Twoich osłon okiennych. Oferujemy szeroki wachlarz profesjonalnych i wyspecjalizowanych akcesoriów do rolet zewnętrznych i akcesoriów do żaluzji w korzystnej cenie. Dobry stosunek jakości do ceny oraz indywidualne podejście do klienta to nasze główne atuty.

Akcesoria do żaluzji — rodzaje i zastosowania

Drobne akcesoria do żaluzji i rolet to wszelkie drobne elementy, za pomocą których możliwa jest skuteczna ich praca. Są to zarówno prowadnice do rolet, sznurek do rolet, wieszak blokada do rolet, taśmy do rolet, jak i uchwyty do rolet dzień noc, a także uchwyty do rolet zewnętrznych. Do akcesoriów drobnych zaliczamy także ślizgi do rolet zewnętrznych, wieszaki do rolet zewnętrznych i wiele innych takich jak, taśmy do rolet czy też aretki do rolet.

Akcesoria do żaluzji to z kolei wszystkie mniejsze lub większe części systemu, dzięki którym, żaluzje mogą spełniać swoje zadanie.

Akcesoria do rolet antywłamaniowych oraz akcesoria do żaluzji różnią się w zależności od modelu osłon. Najczęściej poszukiwanymi akcesoriami do żaluzji i rolet są:

 1. Taśmy do rolet, czyli taśma dwustronna do rolet i taśma do rolet zewnętrznych
 2. uchwyty do rolet, wśród których wyróżniamy uchwyty do rolet dzień noc, uchwyty do rolet zewnętrznych czy bezinwazyjne uchwyty do rolet.
 3. łożysko do rolet zewnętrznych,
 4. zatyczki i zaślepki,
 5. Ślizgi do rolet zewnętrznych,
 6. sprężyny prowadnice do linki.
 7. przelotki.
 8. obsadka do rury,
 9. pierścień zwiększający,
 10. aretki do rolet zewnętrznych
 11. wieszaki do rolet oraz wieszaki do rolet zewnętrznych
 12. sznurek do rolet.

Akcesoria do rolet — na co zwracać uwagę podczas użytkowania

Każde nowo założone rolety świetnie spełniają swoją funkcję, niemniej jednak intensywna eksploatacja może spowodować zużywanie się ich mechanizmów. Wprawdzie dobrej jakości mechanizmy są wytrzymałe, ale używanie zbyt dużej siły zawsze może w jakiś sposób wpłynąć na to, że ulegną zniszczeniu. 

Uszkodzenia uchwytów często spowodowane są zbyt szerokim otwieraniem okna w przypadku przeciągu lubi podczas wietrzenia pomieszczeń lub mycia okien. Wówczas bardzo często dochodzi do kontaktu mechanizmu rolety i wewnętrznej wnęki otworu okna. Wówczas duża siła nacisku na mechanizm sprawia, że on pęka.

Problemem może być również zdejmowanie rolet z okna na czas mycia szyb, albowiem każda sytuacja, w której rozkładamy i składamy mechanizm rolety, zwiększa ryzyko jej uszkodzenia. Z czasem komponenty, z których wykonany jest mechanizm rolety, stają się mniej elastyczne, i przy niewielkim odgięciu haczyka mechanizmu rolety może on pęknąć.

Jak wybrać akcesoria do rolet i kiedy je wymienić?

Pomimo iż akcesoria do rolet zewnętrznych są niepozorne, odgrywają one bardzo istotną rolę dla sprawnego funkcjonowania całego układu. Dlatego warto jest wybierać akcesoria do rolet zewnętrznych wysokiej jakości i takie, które wyprodukowane ze starannie dobranych materiałów.

 Jeśli zastanawiasz się, czy zniszczone rolety lepiej wymienić na nowe, czy może spróbować je naprawić, wymieniając jedynie akcesoria, postaraj się sprawdzić, co dokładnie jest zepsute lub zniszczone. Następnie dowiedz się, jaki jest koszt konkretnej części. Oceń, czy jesteś w stanie samodzielnie wymienić mechanizm lub zamontować drobne akcesoria do rolet zewnętrznych lub żaluzji. Jeśli będziesz potrzebować pomocy fachowca, być może warto zapytać w sklepie z akcesoriami do rolet, W naszym sklepie wraz z kupioną częścią możesz otrzymać instrukcję, w jaki sposób ją zamontować.

Akcesoria do rolet — na co zwracać uwagę

Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych z częściami do rolet można znaleźć duży wybór akcesoriów.

Przed zakupem wybranych elementów należy dokładnie sprawdzić, co jest nam potrzebne, zapisać wymiary, przejrzeć zamieszczone schematy lub rysunki techniczne, i zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanej konstrukcji oraz sposobu montażu danej części.

Wybierając drobne akcesoria do rolet zewnętrznych i żaluzji, warto zwrócić uwagę, by części były wykonane z wysokiej jakości materiałów i zainwestować jedynie w wytrzymałe i solidne elementy.

rozwiń więcej >