Wieszaki do rolet zewnętrznych stanowią podstawowy element w konstrukcji każdej rolety zewnętrznej. Pozwalają one bowiem na prawidłowe i wygodne opuszczanie i podnoszenie jej pancerza.

Wieszaki do rolet zewnętrznych pełnią bardzo ważną funkcję- przytrzymują cały pancerz rolety i mocują go z rurą nawojową. Dzięki wieszakom, które z zewnętrznej strony są niewidzialne, możliwy jest proces podnoszenia i opuszczania rolety. Są one potrzebne w każdej rolecie niezależnie od tego, czy jest to roleta wyposażona w napęd automatyczny, czy sterowana ręcznie za pomocą sznurka i zwijacza. 

Klasyczny wieszak do rolet zewnętrznych tzw. wieszak sprężysty to standardowe rozwiązanie, stosowane w większości rodzajów rolet zewnętrznych. 

Funkcjonalny, sprężysty wieszak do rolet zewnętrznych, który umożliwia zamontowanie rolety na ramie okiennej, wpływa na to, że montaż produktu jest bezinwazyjny. Średnio na roletę o szerokości 100 cm zakłada się 3-4 wieszaki.

Sklep z wieszakami do rolet zewnętrznych Roltomrolety.pl

Sklep z wieszakami do rolet zewnętrznych, Romrolety.pl posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i doradztwie w zakresie oferowanych produktów. Nasi pracownicy wiedzą, jak ważne jest atrakcyjne i użyteczne wykończenie domu i jak istotne jest zapewnienie prywatności wewnątrz własnego mieszkania, a także odpowiednia ilość światła znajdująca się w pomieszczeniach.

 Oferujemy atrakcyjne i komfortowe rolety, żaluzje i różnego typu Posiadamy również szeroką ofertę akcesoriów do różnego rodzaju rolet m.in. wieszaki do rolet zewnętrznych. Zapewniamy konsultację w zakresie wyboru odpowiedniej osłony okiennej oraz wszelkich niezbędnych do niej akcesoriów. W trosce o ich dobro przykładamy szczególną wagę do szybkości realizacji zamówienia, a na nasze produkty dajemy gwarancję.

Zamówienie wieszaków do rolet zewnętrznych w naszym sklepie to szereg korzyści polegających na fachowej obsłudze, możliwości spersonalizowania zamówienia oraz pomocy w dokonaniu jak najlepszego wyboru spośród dostępnych u nas produktów. Dobieramy odpowiednie akcesoria do różnego rodzaju rolet i chętnie służymy pomocą przy wyborze odpowiednich wieszaków do rolet zewnętrznych. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu.

Wieszaki do rolet zewnętrznych w ofercie Roltomrolety.pl

Wieszaki do rolet zewnętrznych stanowią niezbędny element każdego zestawu, gdyż służą one do połączenia pancerza z rurą nawojową. Z powodu częstego opuszczania oraz podnoszenia rolety, wieszaki do rolet zewnętrznych mogą zostać wyeksploatowane i ulec uszkodzeniu.

Oferowane w naszym sklepie wieszaki do rolet zewnętrznych wykonane zostały z trwałych oraz solidnych materiałów, które są odporne na działanie czynników atmosferycznych. Solidne wieszaki do rolet zewnętrznych są gwarancja niezawodnej pracy całego systemu.

 Posiadacze rolet wyposażonych w napędy elektryczne, powinny zainteresować się przede wszystkim wieszakami blokującymi przeznaczonymi do rolet elektrycznych zabezpieczającymi przed podniesieniem opuszczonego pancerza rolety.

Wieszaki do rolet zewnętrznych – zastosowania

Sprężysty wieszak do rolet zewnętrznych służy przede wszystkim do połączenia pancerza z rurą nawojową w rolecie zewnętrznej, Natomiast wieszaki do rolet zewnętrznych o funkcji blokady stanowią specjalne plastikowe połączenie wałka rolety z pancerzem. Blokują się one przy zamykaniu rolety i dociskają pancerz rolety do podłoża, jednocześnie uniemożliwiając jej podważenie i uniesienie przez intruzów. 

Wieszaki- blokady różnią się od tzw. sprężystych wieszaków do rolet zewnętrznych zarówno konstrukcyjnie, jak i funkcjonalnie. Używa się jednak tylko do rolet elektrycznych, obsługiwanych pilotem. W przypadku zastosowania ich w roletach podnoszonych ręcznie nie zabezpieczają one przed włamaniem.

Wieszaki do rolet zewnętrznych-rodzaje i zalety

Sprężysty wieszak do rolet zewnętrznych jest podstawowym rozwiązaniem stosowanym w większości rodzajów rolet. Jego głównym zadaniem jest podwieszenie pancerza do rury nawojowej rolety. Jednakże podczas podnoszenia rolety metalowe ramię wieszaków sprężystych musi się nawijać na wał wraz z pancerzem. W czasie nawijania często dochodzi do zarysowania pancerza o stalowe ramię lub stalową łapę wieszaka sprężystego. Żeby zapobiec zarysowaniom, roleta powinna być wyposażona w pierścienie dystansujące, Jednak w każdym systemie roletowym, gdy piór pancerza jest zbyt dużo, metalowy wieszak będzie skutecznie rysował jego powierzchnię.

Wieszaki blokady stosowane w roletach zewnętrznych są wykonane z tworzywa.

I stanowią niewielkie elementy łączące wałek rolety zewnętrznej z jej pancerzem. Mają za zadanie docisnąć roletę do podłoża i uniemożliwić jej podniesienie niewłaściwym osobom lub włamywaczom.

 Ponadto pancerz rolety w zetknięciu z tworzywem nie ulegnie zarysowaniu w takim stopniu jak w zetknięciu ze stalą. Wieszaki blokady różnią się więc od tradycyjnych, metalowych wieszaków do rolet zewnętrznych zarówno konstrukcją, jak i wytrzymałością. 

Blokujące wieszaki do rolet zewnętrznych przeznaczone są do stosowania w roletach z napędami elektrycznymi.

Do zalet blokujących wieszaków do rolet zewnętrznych należy:

  1. możliwość zastosowania w roletach, które posiadają silniki elektryczne,
  2. wzrost bezpieczeństwa,
  3. możliwość blokowania rolety zewnętrznej,
  4. docisk rolety zewnętrznej do podłoża.

Jak wybrać odpowiednie wieszaki do rolet zewnętrznych?

Dla rolet z napędem ręcznym korzystniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie sprężystych wieszaków do rolet zewnętrznych. Aby uchronić ich pancerz przed podniesieniem, trzeba wyposażyć takie rolety w rygle ręczne lub automatyczne.

W przypadku rolet z napędem elektrycznym, a zwłaszcza dla rur o małej średnicy, lepiej zastosować blokujące wieszaki do rolet zewnętrznych. Dzięki temu posiadamy gwarancję prawidłowego działania rolety oraz jej zabezpieczenie w postaci blokady pancerza.

Wieszaki do rolet zewnętrznych — jak wygląda montaż?

Wieszaki do rolet zewnętrznych powinno wymieniać się kompletami. Jeśli urwie się jeden, trzeba wymienić wszystkie w danej rolecie. Różni producenci produkują wieszaki do rolet zewnętrznych o różnych długościach i niekiedy wieszaki te mogą mieć kilka milimetrów różnicy. Może ona doprowadzić do szybkiego uszkodzenia wieszaków.

Aby wymienić wieszak do rolety zewnętrznej, należy opuścić pancerz rolety i roznitować skrzynkę. Następnie odpiąć stare wieszaki z rury nawojowej, unieść pancerz od dołu i wysunąć stare wieszaki. Następnie trzeba wsunąć i podpiąć nowe wieszaki i zanitować skrzynkę.

Ilość wieszaków potrzebna do prawidłowego funkcjonowania pancerza rolety zależy od jego szerokości. Powinno się montować jeden wieszak co 30 - 40 cm. A więc roleta o szerokości 120 cm powinna mieć od 3 do 4 wieszaków do rolet zewnętrznych. Jeśli będziemy się do tego stosować, zyskamy pewność, że roleta będzie działała poprawnie przez długi czas i nie będzie konieczności jej napraw.

rozwiń więcej >