Zwijacze do rolet zewnętrznych

Jest 14 produktów.

Pokazano 1-14 z 14 pozycji

Aktywne filtry

Zwijacz do rolet zewnętrznych jest plastikową skrzynką w kształcie kwadratu lub prostokąta posiadającego zaokrąglone krawędzie dostępną w wielu kolorach. Umożliwia on podnoszenie i opuszczanie rolety zewnętrznej przy użyciu sznurka lub taśmy.

Zwijacze do rolet zewnętrznych możemy podzielić na zwijacze zwykłe klasyczne oraz zwijacze korbowe. Mogą one pomieścić nawet do 6,5-metrowego sznura, przez co mogą obsługiwać nawet rolety antywłamaniowe do okien balkonowych. Klasyczne zwijacze sprawdzają się jednak najlepiej do rolet o niewielkich szerokościach. Rolety długie i szerokie zazwyczaj mają także dużą masę, przy której lepiej sprawdza się stosowanie zwijaczy korbowych.

Sklep ze zwijaczami do rolet zewnętrznych Roltomrolety.pl

Sklep ze zwijaczami do rolet zewnętrznych Roltomrolety.pl posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i doradztwie w zakresie oferowanych produktów. Nasi pracownicy wiedzą, jak ważne jest atrakcyjne i użyteczne wykończenie domu, i jak istotne jest zapewnienie prywatności wewnątrz własnego mieszkania, a także odpowiednia ilość światła znajdująca się w pomieszczeniach. 

Oferujemy atrakcyjne i komfortowe rolety, żaluzje i różnego typu Posiadamy również szeroką ofertę akcesoriów do różnego rodzaju rolet m.in. zwijacze do rolet zewnętrznych. Zapewniamy konsultację w zakresie wyboru odpowiedniej osłony okiennej oraz wszelkich niezbędnych do niej akcesoriów. W trosce o dobro naszych klientów przykładamy szczególną wagę do szybkości realizacji zamówienia, a na nasze produkty dajemy gwarancję.

Zamówienie zwijaczy do rolet zewnętrznych w naszym sklepie to szereg korzyści polegających na fachowej obsłudze, możliwości spersonalizowania zamówienia oraz pomocy w dokonaniu jak najlepszego wyboru spośród dostępnych u nas produktów. Dobieramy odpowiednie akcesoria do różnego rodzaju rolet i chętnie służymy też pomocą przy wyborze odpowiednich zwijaczy do rolet zewnętrznych.

 Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu.

Zwijacze do rolet zewnętrznych w ofercie Roltomrolety.pl

Zarówno zwykłe zwykłe, jak i korbowe zwijacze do rolet zewnętrznych wykorzystuje się do modeli rolet z ręcznym podnoszeniem pancerza. 

Dostępne w naszym sklepie zwijacze do rolet zewnętrznych są elementami wysokiej jakości, które gwarantują długotrwałe użytkowanie i bezproblemową obsługę. Wyróżniają je niezwykle wytrzymałe mechanizmy nawojowe. Mogą być one stosowane we wszystkich rodzajach rolet. 

Zwijacze do rolet zewnętrznych są dostępne w dwóch kolorach białym i brązowym, dzięki czemu łatwo jest je dopasować je do wystroju wnętrza. Ich budowa sprawia, że stanowią one bardzo ważną część rolet, szczególnie wykonanych z aluminium. Różnią się one od siebie pod względem sterowania — dostępne są zwijacze na sznurek oraz zwijacze taśmy do rolet zewnętrznych. Obie opcje pozwalają na sprawne i efektywne wykorzystywanie. Zwijacze sznurkowe są bardziej popularne.

Zwijacz do rolet zewnętrznych — jak działa?

Prawidłowa praca rolet polega na bezproblemowym przesuwaniu się poziomych profili po specjalnych pionowych prowadnicach. Zadaniem prowadnic jest zapobieganie wypadnięciu rolety z szyn oraz zabezpieczenie m.in. przed podważeniem profili z boku. Na górze rolet umocowana do ściany albo do ramy okiennej jest skrzynka z mechanizmem zwijającym. Zwijacz do rolet zewnętrznych zwykle znajduje się wewnątrz pomieszczenia obok ramy okiennej, umocowany w taki sposób, aby w jak najłatwiejszy sposób otwierać i zamykać roletę.

Zwijacze do rolet zewnętrznych wykonane z odpornego tworzywa sztucznego, kryją usytuowany wewnątrz stalowy mechanizm ze sprężyną i hamulcem, który umożliwia zwijanie i rozwijanie rolety.

Korbowy zwijacz do rolet zewnętrznych

Korbowy zwijacz do rolet zewnętrznych wykorzystywany jest do cięższych rolet o pancerzach o wadze powyżej 8 kg, przy których zwijacz do rolet na taśmę lub linkę może być zbyt słaby. Roletę zwijamy nim przy pomocy specjalnej korbki. Dzięki zastosowaniu w nim specjalnej przekładni nie musimy używać zbyt dużej siły podczas podnoszenia rolet.

Konstrukcja zwijacza, najczęściej jest plastikowa. Czasami jednak znajdziemy w sprzedaży również zwijacze korbowe aluminiowe.

Rolety wyposażone w napęd korbowy posiadają paski, linki lub sprężyny. Sterowanie roletą za pomocą korby dla wielu osób może być intuicyjne.

Główną zaletą zwijacza do rolet zewnętrznych na korbkę jest umożliwienie lekkiego podnoszenia ciężkich rolet, natomiast podstawową wadą jest wydłużony czas podnoszenia rolety antywłamaniowej.

Zwijacz do rolet zewnętrznych na sznurek

W większości rolet sterowanie ich ruchem odbywa się za pomocą specjalnej linki lub taśmy, która poruszana we właściwy sposób zwija lub rozwija roletę. Sznurek lub taśma znajdują się zaraz przy rolecie i są bezpośrednio z nią połączone tak, aby manipulowanie nimi zmieniało ustawienie rolety. Osłony okienne posiadające  zwijacz do rolet zewnętrznych na sznurek są stosunkowo bezawaryjne ze względu na prostą konstrukcję. Istnieje jednak odmiana tego rodzaju zwijacza, jest nią zwijacz podtynkowy.

Jak zamontować zwijacz do rolety zewnętrznej? Nie jest to trudne. Aby zamontować zwijacz do rolety na sznurek, wystarczy zamontować specjalny zaczep. Przy wymianie zwijacza rolety kaseta zwijająca rolety powinna być otwarta, a następnie trzeba przewinąć sznurek przez otwór, z którego będzie on zwisać. Następnie linkę zaczepiamy na kole i zwalniamy blokadę. Wówczas linka sama nawinie się na koło. Trzeba jednak kontrolować odpowiednią jej długość potrzebną do zwijania rolety. Po wykonaniu instalacji zamykamy kasetę rolety.

Jaki zwijacz do rolet zewnętrznych wybrać?

Decydując się na założenie rolet automatycznych, niezwykle istotny będzie również wybór odpowiednich akcesoriów, zapewniających szybkie zwijanie i rozwijanie poszczególnych rolet. Szczególnie duże znaczenie będą mieć odpowiednio dobrane zwijacze do rolet zewnętrznych, odpowiadające za ich płynną pracę.

 Zwijacze do rolet zewnętrznych to elementy, które umożliwiają regulację położenia rolet i powinny być wykonane z trwałych materiałów najlepszej jakości. Dlatego też zawsze wybierajmy sprzęt, wysokiej klasy, który cieszy się renomą.

Ponieważ przy wyborze rolety musimy wybrać spośród dwóch rodzajów zwijaczy do rolet zewnętrznych: linki lub paska albo napędu korbowego pamiętajmy, że ich zastosowanie jest zależne od rodzaju rolety i jej wielkości.

rozwiń więcej >