Rolety zewnętrzne są nowoczesnymi osłonami okiennymi o wielkiej ilości zalet. Zabezpieczają one wnętrza przed przegrzewaniem się w lecie oraz utratą ciepła w zimie Obniżają także poziom dochodzącego z zewnątrz hałasu. Ponadto stanowią one bardzo skuteczne zabezpieczenie przed zjawiskami atmosferycznymi takimi jak wiatr, deszcz, słońce, śnieg i różnymi innymi. Warto zwrócić uwagę, że zapewniają one również świetną izolację termiczną budynku, zapobiegającą zbytniemu nasłonecznianiu się pomieszczeń i kumulowania ciepła, a w czasie zimy umożliwiają dużą oszczędność energii cieplnej.

Aby rolety zewnętrzne mogły prawidłowo pracować, niezbędnych jest wiele akcesoriów, które z czasem zużywają się i warto zadbać o ich wymianę. Jednym z nich są przelotki do rolet zewnętrznych.

Przelotka do rolet zewnętrznych jest niezbędnym elementem każdej rolety zewnętrznej. Odpowiada ona za płynne wyprowadzenie linki z ramy okiennej albo muru. 

Przelotka do rolet zewnętrznych wykonana jest z elementów plastikowych i metalowego trzpienia. W górnej i dolnej części posiada ona otwory pod wkręty lub kołki. Aby mocowanie przelotki było bardziej stabilne, potrzebne otwory znajdują się w dwóch miejscach.

Z tyłu przelotka do rolet zewnętrznych posiada otwór wykonany pod sprężynę. Jego zewnętrzna średnica to 13 milimetrów, natomiast jego wewnętrzna strona wynosi 10 milimetrów.

Sklep z przelotkami do rolet zewnętrznych Roltomrolety.pl

Sklep z roletami oraz innymi osłonami okiennymi, oraz akcesoriami do rolet i żaluzji, w tym również przelotkami do rolet zewnętrznych, Romrolety.pl posiada wieloletnie doświadczenie w sprzedaży i doradztwie w zakresie oferowanych produktów. 

Nasi pracownicy wiedzą, jak ważne jest atrakcyjne i użyteczne wykończenie domu i jak istotne jest zapewnienie prywatności wewnątrz własnego mieszkania, a także odpowiednia ilość światła znajdująca się w pomieszczeniach. Dlatego też oferujemy nie tylko atrakcyjne i komfortowe rolety, żaluzje i moskitiery, ale również możemy zaopatrzyć Państwa w wiele niezbędnych akcesoriów pasujących do różnych rodzajów rolet i żaluzji. Jednym z rodzajów tych akcesoriów są przelotki do rolet zewnętrznych.

Zapewniamy również konsultację w zakresie wyboru odpowiedniej osłony okiennej, aby naszym doświadczeniem służyć klientom i pomagać im w wyborze najwłaściwszego dla nich produktu, który sprawdzi się konkretnie w warunkach ich domu czy mieszkania. Służymy również radą w doborze konkretnych akcesoriów potrzebnych do naprawy, czy też unowocześnienia posiadanych rolet okiennych. W trosce o ich dobro przykładamy szczególną wagę do szybkości realizacji zamówienia, a na nasze produkty dajemy gwarancję.

Zamówienie przelotek do rolet zewnętrznych w naszym sklepie to szereg korzyści polegających na fachowej obsłudze oraz pomocy w dokonaniu jak najlepszego wyboru spośród dostępnych u nas produktów. Oferujemy przelotki do rolet zewnętrznych- prowadnice linek i przelotki do rolet zewnętrznych- prowadnice taśmy. Zapraszamy do skorzystania z oferty naszego sklepu.

Przelotki do rolet zewnętrznych w ofercie Roltomrolety.pl

Dostępne w naszym sklepie przelotki do rolet zewnętrznych są elementami wysokiej jakości i gwarantują one długotrwałe użytkowanie i bezproblemową obsługę. Wyróżnia je niezwykła trwałość i wytrzymałość. Mogą być one stosowane we wszystkich rodzajach rolet zewnętrznych ze sterowaniem na sznurek i taśmę. Przelotki są dostępne w dwóch kolorach białym i brązowym, dzięki czemu łatwo jest je dopasować je do posiadanych osłon okiennych. Ich budowa sprawia, że stanowią one bardzo ważną część rolet. Różnią się one od siebie. W naszym sklepie posiadamy przelotki do rolet zewnętrznych na sznurek oraz przelotki do rolet zewnętrznych na taśmę.

Przelotki do rolet zewnętrznych – zastosowania

Zadaniem przelotki do rolet zewnętrznych jest za płynne wyprowadzenie linki z ramy okiennej albo muru. Do wewnętrznej strony otworu przelotki powinno się wprowadzić specjalną sprężynę osłaniającą sznurek. Z przodu przelotka posiada koło, które zamocowane jest na metalowym trzpieniu. Ma on szerokość 8 milimetrów. To właśnie wewnątrz tego koła porusza się sznurek roletowy.

Przelotki do rolet zewnętrznych — rodzaje i zalety

Przelotki do rolet zewnętrznych różnią się one od siebie pod względem wyprowadzanego sterowania — dostępne są przelotki do rolet zewnętrznych wyprowadzające linkę, czyli sznurek oraz przelotki do rolet zewnętrznych wyprowadzające taśmy. Obie opcje pozwalają na sprawną i efektywną pracę.

Należy pamiętać, że w większości rolet sterowanie nimi odbywa się za pomocą specjalnej linki lub taśmy, która we właściwy sposób poruszana zwija i rozwija roletę. Sznurek lub taśma znajdują się przy rolecie i są z nią połączone tak, że manipulowanie nimi zmienia ustawienie rolety. Rolety posiadające zwijacz i przelotki na sznurek są stosunkowo bezawaryjne ze względu na prostą konstrukcję, co jest ich niewątpliwą zaletą.

Dlatego też przelotki do rolet zewnętrznych z uwagi na zastosowany mechanizm sterowania dzielimy na:

  1. przelotki — prowadnice linki.
  2. przelotki — prowadnice taśmy.

W jakim kolorze wybrać przelotkę do rolet zewnętrznych?

Przelotka do rolet zewnętrznych powinna być przede wszystkim wykonana z wysokiej jakości materiału, aby nie uległa zbyt szybko zniszczeniu. Jeżeli zależy nam jednak na estetyce tego rozwiązania, powinniśmy dopasować kolor przelotki do koloru rolety.

W naszym sklepie dostępne są przelotki do rolet zewnętrznych w kolorze białym i brązowym.

Przelotki do rolet zewnętrznych — na co zwracać uwagę?

Bardzo ważną kwestią jest właściwe przełożenie sprężyny w otwór od tyłu przelotki. Odpowiednią sprężynę należy wcisnąć w otwór przelotki na długość około 7 milimetrów, tak aby była ona stabilnie zamocowana w otworze. 

Kolejną istotną rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę przy montażu, jest pionowy montaż przelotki. Przede wszystkim sznurek powinien przechodzić przez przelotkę i na koło wewnątrz kanalików. Należy absolutnie unikać sytuacji, w której sznurek będzie ocierał o ścianki przelotki tuż przy kole. Jest to ważne, ponieważ ocieranie sznurka będzie skutkowało niszczeniem przelotki oraz sznurka. Jeżeli użytkownik rolet chce, aby przelotka służyła w rolecie przez długi czas, musi o tym pamiętać.

Równie ważne jest zwrócenie uwagi na fakt, iż jeżeli chcemy zamontować roletę do muru, należy użyć przelotki na szerszym szyldzie, gdyż wówczas obydwa otwory na wkręty są od siebie bardziej oddalone.

rozwiń więcej >